Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa małych i dużych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "jedność dla dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
978-83-7442-705-0
dzieci, prawa
madzia

Zaprojektowane i wymyślone przez autorów prawa powstały w zgodności z Konwencją o Prawach Dziecka. Książka ta opowiada o dzieciach, które mieszkają w kamienicy, przy ulicy Tulipanowej: Tosi Malinowskiej, Antosiu Psztylu, Filipie Fąferku, Zosi Szafarskiej i Franciszce Ptasińskiej. I o tym, że to dobrze, że różnimy się między sobą. Co by było, gdyby na świecie wszyscy lubili jeść agrestowe...

Książka ta opowiada o dzieciach, które mieszkają w kamienicy, przy ulicy Tulipanowej: Tosi Malinowskiej, Antosiu Psztylu, Filipie Fąferku, Zosi Szafarskiej i Franciszce Ptasińskiej. I o tym, że to dobrze, że różnimy się między sobą. Co by było, gdyby na świecie wszyscy lubili jeść agrestowe ciasto, jeździć na rowerze, szyć z gałganków lalki i króliczki z bardzo długimi uszami, nosić sukienki oraz filcowe kapelusiki? I wszyscy wyglądaliby tak samo?

Czy wiesz, jak mówić dzieciom o ich prawach? Dzieciaki z ulicy Tulipanowej ułatwią Ci to zadanie!

Dzieciaki z ulicy Tulipanowej – to dzieci, które marzą o bezpiecznym świecie, dokładnie takie same jak dzieci z Twojego przedszkola!
Potrzebują tej książki dzieci – by wiedziały, jakie mają prawa, by rozumiały, że muszą szanować prawa innych!
Potrzebują tej książki dorośli, rodzice i nauczyciele – by wiedzieli, w jaki sposób mówić dzieciom o ich prawach, by potrafili uczyć je odpowiedzialności!

To nie tylko mądra i zabawna książka! Na jej podstawie nauczyciele:

Piszą konspekty
Przygotowują zajęcia
Tworzą lekcje i twórcze warsztaty
Ty też możesz przeprowadzić je ze swoją grupą!

Książka została laureatką VII edycji konkursu "Świat przyjazny dziecku" organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=14&products_id=1116

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=14&products_id=1116

katecz | 2015-10-07
Przeczytana: 07 października 2015

wiek: 5+

Temat ważny, o prawach dzieci trzeba rozmawiać, dzieci muszą wiedzieć, ze je posiadają i że nikomu nie wolno ich łamać.

Autorka przedstawiła 10 historyjek, kążda oparta na jednym z ważnych praw:
-do życia bez przemocy,
-do własnego zdania,
-do opieki lekarskiej
-oraz do jedzenia.

Większość historyjek nam sie podobała. Troszeczkę byłam rozczarowana, ale chyba dlatego, że "Dobre uczynki Cecylii Knedelek okazały się rewelacyjne" i zawyżyły poprzeczkę ;-)

Książka ładnie wydana, ale niektóre ilustracje jakies takie nijakie. Napisana została językiem prostym i dużą czcionką, w sam raz dla początkujących czytelników. Na pewno warto jest się z ksiązką zapoznać, ale nie kupiłabym jej do domowej biblioteczki.

madzia | 2012-07-19

Takie trochę niedokończone:( ale fajne...:)

Elfik | 2017-05-01
Na półkach: Przeczytane, W 2017