Carpe diem

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
978-83-62222-38-4
miki13

Druga powieść autorki „Na granicy snu”. Kolejna historia skierowana do młodzieży. „Carpe diem” to opowieść o nastolatkach. Siedemnastoletnia Kaśka, chociaż mieszka tylko z mamą, uważa, że życie jest całkiem przyjemne. Sielanka jednak nie trwa długo. Jej spokój burzy obawa o życie przyjaciela z dzieciństwa. Krzysiek, by ratować ciężko chorą siostrę, decyduje się na operację - odda siostrze jedną nerkę. Sprawa jest bardzo poważna i Krzysiek prosi Kaśkę o zachowanie wszystkiego w tajemnicy. Sytuację komplikuje fakt, że w Krzyśku zakochana jest najlepsza przyjaciółka Kaśki - Majka.
Kiedy wydaje się, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, przewrotny los szykuje dla Kaśki okrutną niespodziankę, która powoduje, że dziewczyna zamyka się w sobie, odgradza się od przyjaciół. Równocześnie na jej drodze staje czternastoletnia Martyna i jej babcia. One, nieustępliwość Krzyśka oraz przystojny zielonooki sąsiad Martyny pomogą "oswoić" stratę i zburzyć mur, za którym Kaśka ukryła się przed światem. Jednak zanim do tego dojdzie bohaterowie będą musieli wyjaśnić kilka źle zrozumianych sytuacji, przezwyciężyć zazdrość, a Kaśka odkryje tajemnice swojej rodziny.

źródło opisu: http://papierowymotyl.pl/wydawnictwo/nowosci/548-carpe-diem.html

źródło okładki: http://papierowymotyl.pl/images/stories/carpe_front_mini.jpg

euphooooriaa | 2014-02-25
Przeczytana: 21 lutego 2014

Cudowna książka, która już od samego wstępu wciąga. Jest niesamowicie wzruszająca. Czytając ją miałam cały czas łzy w oczach. W pewnych momentach płakałam jak małe dziecko. Było to dość przygnębiające ale jestem dumna, że książka ta wpadła w moje ręce. Poruszone zostały w niej tematy o przyjaźni, miłości, rodzinie oraz śmierci. Nie chcę opisywać jej dokładnie, ponieważ trzeba ją przeczytać a nie tylko jej opinię czy recenzję aby wiedzieć jaki jest jej temat. Mogę tylko powiedzieć, że jest godna polecenia.
Jestem również dumna z tego powodu, że autorką tej opowieści jest Polka! To bardzo miłe odczucie wiedząc, że Polacy również potrafią cudnie pisać! :)

Caroline | 2013-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Urzekła mnie.
Spodziewałam się kolejnej lekkiej książeczki a la seria "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty", a tu takie zdziwienie.
Nic nie wskazywało na to że będą tam aż dwie krytyczne sytuacje: chora Hania (ale to szło od początku, więc można to było przyjąć), ale nic nie wskazywało na to, że mama Kasi umrze. (Co najgorsze przestraszyłam się, bo moja mama ma właśnie takie bóle głowy jak opisane w powieści.) Można się było popłakać i przy tym, i przy np. pogodzeniu z ojcem. To było piękne i wzruszające.
A co do piękna: Kamil! Ujął mnie za serce jak tylko się pojawił. I Krzysiek - jego też polubiłam. Najbardziej podobało mi się to spotkanie po Wigilii na końcu książki. Też chciałabym spędzić w takim gronie czas po kolacji.
A i zapomniałam o Tinie! Co to była za dziewczyna! Od razu przypadła mi do gustu, choć nieco przekoloryzowali nasze nastoletnie odpały.
Tak czy inaczej powieść jak najbardziej polecam! I małym i dużym, jak to mówią.

zawszewiosna | 2012-10-10
Przeczytana: 2012 rok

Jedna z lepszych książek dla młodzieży jaka wpadła mi ostatnio w ręce. Autorka z dużym wyczuciem i mądrością porusza trudne i smutne tematy. Jednocześnie wlewa w serce nadzieję, że mimo przeciwności losu, które zdarzają się niezależnie od wieku, można na nowo poczuć się szczęśliwym:)

Kinga | 2013-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

5 minut temu skończyłam czytać książkę i muszę się przyznać, że jeszcze nigdy nie płakałam podczas czytania książki. Dodajecie tu różne opinie i zauważałam, że zdarzają się też i te złe, ale to przez to,że nie rozumiecie bohaterki książki- Kaśki i nie staracie się pojednać z nią i żyć tak jak ona. Cała książka to magia, od początku do końca. Z czystym sumieniem mogę napisać, że KAŻDY kto stracił kogoś ważnego w swoim życiu powinien przeczytać tą książkę, bo zrozumie problem Kasi i na bank spodoba mu się książka!

blackivy | 2013-07-26
Przeczytana: 24 lipca 2013

Książkę czyta się płynnie, lekko. Z początku nie byłam nastawiona do niej pozytywnie, cóż nie lubię polskich pisarzy. Zaskoczyła mnie pod tym względem.

miki13 | 2012-07-17

Poruszająca historia, która wzbudza emocje. Podejmuje trudne tematy opisując problemy, sposoby myślenia i postępowania młodych ludzi.
Polecam :)

cziskel | 2015-03-25