Carpe diem

dorastanie śmierć rodzina przyjaźń
literatura dziecięca
978-83-62222-38-4
dorastanie śmierć rodzina przyjaźń

Cudowna książka, która już od samego wstępu wciąga. Jest niesamowicie wzruszająca. Czytając ją miałam cały czas łzy w oczach. W pewnych momentach płakałam jak małe dziecko. Było to dość przygnębiające ale jestem dumna, że książka ta wpadła w moje ręce. Poruszone zostały w niej tematy o przyjaźni, miłości, rodzinie oraz śmierci. Nie chcę opisywać jej dokładnie, ponieważ...

Książkę czyta się płynnie, lekko. Z początku nie byłam nastawiona do niej pozytywnie, cóż nie lubię polskich pisarzy. Zaskoczyła mnie pod tym względem.

Urzekła mnie.
Spodziewałam się kolejnej lekkiej książeczki a la seria "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty", a tu takie zdziwienie.
Nic nie wskazywało na to że będą tam aż dwie krytyczne sytuacje: chora Hania (ale to szło od początku, więc można to było przyjąć), ale nic nie wskazywało na to, że mama Kasi umrze. (Co najgorsze przestraszyłam się, bo moja...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

5 minut temu skończyłam czytać książkę i muszę się przyznać, że jeszcze nigdy nie płakałam podczas czytania książki. Dodajecie tu różne opinie i zauważałam, że zdarzają się też i te złe, ale to przez to,że nie rozumiecie bohaterki książki- Kaśki i nie staracie się pojednać z nią i żyć tak jak ona. Cała książka to magia, od początku do końca. Z czystym sumieniem mogę...

Jedna z lepszych książek dla młodzieży jaka wpadła mi ostatnio w ręce. Autorka z dużym wyczuciem i mądrością porusza trudne i smutne tematy. Jednocześnie wlewa w serce nadzieję, że mimo przeciwności losu, które zdarzają się niezależnie od wieku, można na nowo poczuć się szczęśliwym:)

Poruszająca historia, która wzbudza emocje. Podejmuje trudne tematy opisując problemy, sposoby myślenia i postępowania młodych ludzi.
Polecam :)

Dyskusje

• Romanse
  • 2012 Rok
  • 2013 rok
  • 2013r
  • Posiadam - ebook
  • Młodzieżówki

Dodaj cytat z książki Carpe diem