Okładka książki Ale heca! Ale draka! Nowe wiersze o zwierzakach

papier
Jadzia
6 (1 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Wiersze Rafała Witka są niecodzienne i dowcipne. Bawią i uczą zarazem. Mali czytelnicy, poznając bohaterów, będą mogli przenieść się w zaczarowany świat, w którym żyją dinozaury, przyjazne potwory chodzą na spacery, psy modnie się ubierają, papużki nierozłączki nie mogą przestać rozmawiać przez telefon, a w kolejce do kina można spotkać słonia w kapeluszu. Niesamowity świat przygód i niespodzianek ciekawie zilustrowany przez Andrzeja Chaleckiego z pewnością zauroczy każdego. Te wpadają w ucho jak radiowe hity – nie wiadomo, kiedy zaczynamy je recytować. Książkę rekomenduje Wojciech Widłak: Każdy, kto lubi wiersze ponure, niezgrabne i niezrozumiałe, powinien od twórczości Rafała Witka trzymać się z daleka. Pozostała większość ludzkości będzie z pewnością miała dobrą zabawę przy okazji zapoznawania się z bohaterami jego wierszy. Kogo tu nie ma! A to świstak, który chciał zostać gwiazdą popu, a to łasy na całusy smok Cmok, a to dobra kobra… Uwaga, tych wierszy nie da się czytać bezkarnie. Wpadają w ucho i w żaden sposób nie chcą stamtąd wypaść!

źródło opisu: http://www.awm.waw.pl/703,Ale-heca--Ale-draka--Now...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
Jadzia | 2012-07-12
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo ładnie zilustrowana, ale wierszom wiele brakuje. Są zabawne miejscami i fajnie się czyta co poniektóre, jednak roi się od zwrotów które wg mnie w żaden sposób nie pasują do wiersza dla małego dziecka np "czy wiesz kto jest świrem numer jeden w smoczym świecie?" i wiele innych... może nie jestem tak nowoczesna jak te wiersze.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto