Ja i moje serce: zdrowe, chore, operowane. Poradnik dla pacjenta kardiologicznego i kardiochirurgicznego

Wydawnictwo: Termedia
serce, choroby
poradniki

Tytuł:  Ja i moje serce zdrowe, chore, operowane. Poradnik dla pacjenta kardiologicznego i kardiochirurgicznego  Autor: Agnieszka Storch-uczciwek, Krystyna Bochenek-klimczyk  Wydawnictwo: Termedia  Rok wydania: 2007  Nr wydania: 1  ISBN: 9788389825124Okładka: miękka  Liczba stron: 144  Wymiary: 15x21 cmOpis:     Gwałtowna zmiana tempa i trybu życia, wzrost aktywności zawodowej oraz ogromny, wszechobecny stres związany z rozwojem techniki są elementami wpływającymi na wzrost zapadalności na tzw. choroby cywilizacyjne.    Wśród nich główną rolę odgrywają choroby układu sercowo-naczyniowego, a zwłaszcza choroba niedokrwienna serca, która zwykle rozwija się podstępnie i w momencie wystąpienia objawów klinicznych jest już zaawansowana, zaś zmiany anatomiczne jej towarzyszące często są nieodwracalne.Mamy nadzieję, że nasz poradnik będzie przewodnikiem dla wszystkich, którzy chcą uniknąć choroby niedokrwiennej serca, dla osób z rozpoznaną już chorobą i dla tych, którzy muszą być poddani leczeniu inwazyjnemu. Staramy się w nim odpowiedzieć na wiele nurtujących Państwa pytań, które pojawiają się często na różnych etapach leczenia, np.: Co to jest choroba niedokrwienna serca? Co wpływa na poziom cholesterolu we krwi? Jak kontrolować ciśnienie krwi? Jak się prawidłowo odżywiać? Co to jest koronarografia? Jak będzie wyglądało moje życie po pomostowaniu naczyń wieńcowych? Jak żyć ze sztuczną zastawką?              Dobre rady zawarte w niniejszym opracowaniu są oparte na wiedzy medycznej oraz naszych osobistych doświadczeniach.

Backy | 2016-05-20
Przeczytana: 08 sierpnia 2016