Wprowadzenie do analizy filozoficznej

Tłumaczenie: Bohdan Chwedeńczuk
Wydawnictwo: Aletheia
An introduction to philosophical analysis
838937210X
filozofia i etyka
asia

Hospers bierze podstawowe zagadnienia filozofii - stosunek języka do rzeczywistości, wiedzę w jej głównych odmianach i percepcję jako główne źródło wiedzy, sposób istnienia rzeczy, ustrój przyrody, problem umysłu i ciała, istnienie Boga, podstawy moralności - i rozważa je sposobami, od których dociekanie filozoficzne musi się przynajmniej zaczynać, sposobami analizy filozoficznej. Uczy tym samym analizy filozoficznej, przedstawia ją w działaniu, bo analizuje pojęcia, twierdzenia i argumenty filozoficzne.

summath | 2013-11-11
Aaa Bbb | 2012-10-27