Po bandzie

978-83-244-0143-7
humor, satyra
albumy
jorane

Henryk Sawka – karykaturzysta naszych czasów. Tworzy w postaci graficznej i słownej obrazy poruszające nasze sumienie. Znajduje formy, które sami chcielibyśmy znaleźć, i słowa, które sami chcielibyśmy powiedzieć, aby przez oczyszczającą ironię i satyrę dotrzeć do ukrytej prawdy naszego życia. Pozornie niewinna zabawa jest okrutną i bolesną operacją chirurgiczną. Wystarczy przypomnieć Gogola: "Z kogo się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!". Rozumieją to szczególnie sami karykaturzyści i niektórzy politycy i dlatego cierpią. My, reszta obywateli, jesteśmy chronieni zbyt niskim poziomem wrażliwości.
Alosza Awdiejew

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 2010

źródło okładki: www.iskry.com

OldSmokeOfDoom | 2013-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Całkiem dobre rzeczy ;) Nie trzyma niestety równego poziomu, trafia się kilka przeciętnych rysunków, dlatego nie daje fulla ;-)