Zgłosuj na książki roku 2017

Tanie dania. 101 sprawdzonych przepisów

Tłumaczenie: Joanna Borowska
Wydawnictwo: Oficyna Imbir
Good food: 101 Cheap eats
83-60334-31-5
kuchnia, jedzenie
Pistacia

Przygotowanie smacznych posiłków dla rodziny przyjaciół wcale nie musi kosztować fortuny. Książka BBC Good Food Magazine - Tanie dania to zbiór przepisów na niedrogie potrawy, wybranych z popularnego brytyjskiego czasopisma kulinarnego BBC Good Food Magazine. Znajdziemy tu mnóstwo ciekawych pomysłów, jak wykorzystać codzienne składniki na różne okazje, od kolacji z przyjaciółmi po rodzinny...

Książka BBC Good Food Magazine - Tanie dania to zbiór przepisów na niedrogie potrawy, wybranych z popularnego brytyjskiego czasopisma kulinarnego BBC Good Food Magazine. Znajdziemy tu mnóstwo ciekawych pomysłów, jak wykorzystać codzienne składniki na różne okazje, od kolacji z przyjaciółmi po rodzinny wieczór przed telewizorem. Dzięki przepisom na wspaniałe, egzotyczne dania, takie jak szaszłyki wieprzowe z morelami i imbirem czy krem cytrynowy brûlée oraz na proste, lecz smakowite potrawy, jak pizza z tuńczykiem czy zapiekanka z łososiem i ziemniakami, gotowanie za grosze stanie się łatwe. Każdy znajdzie coś dla siebie w poszczególnych działach książki:
- sałatki, przekąski i lekkie dania
- makarony i kluski
- mięso
- ryby
- dania jednogarnkowe
- desery

Dzięki tym łatwym przepisom nawet najbardziej zabiegani czytelnicy będą w stanie przyrządzić pyszne, świeże, domowe posiłki. Każdy przepis zawiera proste instrukcje, wartość odżywczą potrawy oraz kolorowe zdjęcia, można więc śmiało zabierać się go gotowania.

źródło opisu: Oficyna IMBIR, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie (skan)

Ally | 2013-07-12
Chocolatly | 2012-10-11