Domowe przyjęcia

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Entertaining at home
83-85749-10-1
Nifelinord

Autorką "Domowych przyjęć" jest Sheridan Rogers. Jest ona konsultantką opracowującą nowe przepisy kulinarne, była też wykładowcą stylistyki jedzenia (food styling). Opublikowała 4 książki poświęcone tej tematyce. "Domowe przyjęcia" są wyjątkowo praktycznym przewodnikiem, który pomoże zaplanować i zorganizować każde przyjęcie: od obiadu dla niespodziewanych gości po cocktail party dla 60 osób, od dziecięcych urodzin po przyjęcie weselne w domu. Wszystko to wzbogacone jest o zasady dekoracji i nakrycia stołu, składanie serwetek itd., czyli to, co tak wiele wnosi do organizowanych przez nas przyjęć.

źródło opisu: http://www.cibet.com.pl/

źródło okładki: http://www.cibet.com.pl/

Nifelinord | 2012-06-27
Na półkach: Przeczytane, Na składzie
Przeczytana: 2006 rok

Wizualnie przepiękna, przez co długie lata potrafiłam ją tylko przeglądać, nie mogąc za bardzo skupić się na treści. Po przeczytaniu doceniłam ją jeszcze bardziej - książka zawiera masę ciekawych cytatów, dygresji, uwag historycznych [bardzo interesujący jest pod tym względem rozdzialik poświęcony różnicom w etykiecie dawnej i współczesnej], przepisów kulinarnych i naturalnie całkiem przydatnych informacji, jak zorganizować efektowne przyjęcie z dowolnej okazji i dopracować każdy jego detal bez snobizmu i pretensjonalności.

Martyna | 2013-04-26
mantra | 2012-06-27