Kobiety nazistów

Tłumaczenie: Daniel Luliński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Brunatna Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Frauen der Nazis
historia
Ganesha

Hitlerowi i jego nazistowskim współpracownikom od początku towarzyszyły kobiety. Kobiety wyjątkowe, perły narodowosocjalistycznej elity. Piękne, młode, obyte, pełne pasji, o bogatych zainteresowaniach, silne, sprytne, kochające, czasem zdradzane, niemal poddańczo wierne Führerowi, swoim partnerom i propagowanym ideom. Towarzyszki, kochanki, żony, westalki domowych ognisk, członkinie NSDAP, politycy w spódnicach, aktorki, reżyserki. Jakie były? Jaką rolę odgrywały oficjalnie, a co stawało się ich udziałem poza sceną publiczną? Jak ich losy potoczyły się po wojnie? Krótkie rysy biograficzne m.in.: Carin Göring, Emmy Göring, Magdy Goebbels, Leni Riefenstahl, Geli Raubal, Ewy Braun zostały poparte licznymi dokumentami archiwalnymi należącymi do zbiorów oficjalnych i prywatnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2002

źródło okładki: http://bellona.pl/