Integracja psychiczna. O nerwicach i ich leczeniu.

Tłumaczenie: Wojciech Unolt
Seria: Psychologia i wiara
Wydawnictwo: W drodze
Psychic Wholeness and Healing. Using All the Powers of the Human Psyche
nerwice, represje, tomizm,
emm

Autorzy, psychiatrzy holenderscy z wieloletnią praktyką, wychodząc z chrześcijańskiej wizji człowieka i posługując się pojęciami psychologii tomistycznej, stworzyli nową teorię genezy nerwic represyjnych oraz opracowali metodę terapii, której celem jest pełna integracja wszystkich władz psychicznych człowieka. Książka dla wszystkich, którzy troszczą się o własny integralny rozwój i swą psychiczną dojrzałość.

Zaburzenia emocjonalne to teren obserwacji nie tylko fachowej medycyny, ale również etyki, pedagogiki, teologii moralnej. Nerwice powstają często z powodu niewłaściwej recepcji słusznego prawa moralnego, z wadliwego podejścia do obowiązków religijnych. Dlatego książka ta, ukazując mechanizm scalania osobowości, jest zaadresowana nie tylko do wąskiego grona lekarzy psychiatrów, ale również do szerszej publiczności, do wychowawców, rodziców, duszpasterzy, spowiedników.
Wojciech Giertych OP

źródło opisu: W drodze, 2002.

źródło okładki: www.wdrodze.pl

jagurr | 2018-01-30
Przeczytana: 01 sierpnia 2009

Moja pierwsza i uważam że najlepsza książka psychologiczna obok "Integracji emocjonalnej" które przeczytałem. Bardzo mi pomogła z lękami związanymi z religią i ogólnie

Mateusz | 2016-04-25

Książka trzeźwo integruję psychologię z moralnością chrześcijańską, dzięki czemu mogłem przychylniej spojrzeć na tę religię. Poza tym na plus - precyzyjnie opisany proces tworzenia nerwic represyjnych i radzenia sobie z nimi.