Wymiary niepełnosprawności

9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7722-420-5
zdrowie, medycyna
Kamila

Ta książka jest jak podróż. Podróż w głąb człowieka, który żyje obok nas, a o którym tak mało wiemy, którego rozumieć nie chcemy, bo wymagałoby to od nas nieco więcej wysiłku; człowieka, którego się czasem boimy, bo nie możemy sobie poradzić z jego odmiennością, człowieka niepełnosprawnego. Wczytując się w kolejne rozdziały miałem wrażenie, że odkrywam, poznaję świat drugiego człowieka,...

Wczytując się w kolejne rozdziały miałem wrażenie, że odkrywam, poznaję świat drugiego człowieka, poznaję go w kontekście historycznym, socjologicznym, psychologicznym. Zaczynam go rozumieć i lubić, staje mi się bliski.

„Wymiary niepełnosprawności” przełamują jakąś wielką barierę, która tak często wyrasta między nami, ludźmi przede wszystkim, a potem dopiero różniącymi się. Wiele się nauczyłem czytając ją. Uświadomiłem sobie, jak często sam nie umiałem spojrzeć z uwagą na człowieka niepełnosprawnego, mieć cierpliwość, ciekawość dla bliźniego, który właśnie przez swą inność może być dla mnie źródłem o wiele bogatszej wiedzy o człowieku.

Ta książka to wielka lekcja tolerancji, lekcja otwarcia się na drugiego człowieka, dojrzenia wartości czasem skrytej za kurtyną niepełnosprawności.

Jerzy Stuhr

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Bibliofilka91 | 2016-05-02

Bardzo kompetentna publikacja, oparta na badaniach, analizach, ankietach. Jednocześnie traktuje niepełnoprawność jako zjawisko społeczne, problem i zagadnienie, za którym stoi człowiek, nie liczby czy statystyki.

KaczmarKo | 2018-04-20
Magda MS | 2017-12-02