Królewna Lenka ma zmartwienie

Cykl: Królewna Lenka
Wydawnictwo: Skrzat
Uleczkaa38

Tup, tup, tup - królewna Lenka uciekła z pałacu! Postanowiła schować się w Dziczy, w Której Mieszka Smok, by porozmyślać nad swoim wielkim zmartwieniem i zdecydować, czy cieszyć się, że będzie miała braciszka, czy też nie…

Dzięki tej historii uwierzycie, że młodsze rodzeństwo wcale nie jest takie złe i można z nim robić mnóstwo ciekawych rzeczy!

źródło opisu: Skrzat, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

yllla | 2015-10-28
Przeczytana: 09 października 2015

"Królewna Lenka ma zmartwienie" to cieniutka książeczka, z miękką okładką, ale za to z pięknymi, kolorowymi ilustracjami i ciekawą historią. Jak tylko przeczytałam ją córce, ta od razu zabrała się za rysowanie :) wzorując się na ilustracjach z tej książki.

Pewnego dnia rodzice powiedzieli Lence, że będzie miała brata. Po ich minie królewna widziała, że oczekują od niej radości z tego powodu. Tymczasem ona nie wiedziała czy cieszyć się, czy wręcz przeciwnie. Uciekła więc z zamku i zatrzymała się w odosobnionym miejscu, by sprawę przemyśleć. Doszła do wniosku, że jak pojawi się brat, to rodzice przestaną ją kochać. Tymczasem odnalazł ją syn strażnika. Lenka podzieliła się z nim swoim zmartwieniem. Reakcja chłopca nie była taka, jakiej oczekiwała. On bardzo by chciał mieć młodszego brata. Lenka po rozmowie z kolegą również doszła do wniosku, że to jednak fajnie jest być starszą siostrą.

"Królewna Lenka ma zmartwienie" pokazuje przede wszystkim sytuację dziecka, które nie cieszy się...

bajarkanatopie | 2013-05-20
Przeczytana: 20 maja 2013

www.bajarkanatopie.blog.pl

Niepozorna książeczka o Królewnie, która dowiaduje się o tym, że niedługo będzie miała rodzeństwo. Zdecydowanie to dla niej zaskakująca informacja, ponieważ dotychczas była jedynym dzieckiem pary królewskiej i nie wie, co o tym myśleć. Postanawia udać się w niedostępne przestrzenie królewskich ogrodów, żeby tę kwestię przemyśleć... Książka jest pięknie ilustrowana i nie uderza "pedagogizowaniem". Pod płaszczykiem bajki stanowi także znakomity pomysł na prezent dla starszych dzieci, które mają wątpliwości i czują się niepewnie w związku z tym, że niedługo zostaną starszą siostrą, czy bratem.