Maks poznaje świat

Seria: Świat Maksa
Wydawnictwo: Skrzat
figlarna24

"Świat Maksa" to pełne humoru historyjki o małym hipopotamie, który codziennie odkrywa, jak piękny i ciekawy jest świat. Pomagają mu w tym supermama oraz przyjaciele. Z Maksem nie można się nudzić! Czy znacie odpowiedź na pytanie, jak zrobić pajęczynę albo wyczarować prawdziwą tęczę? Czy wiecie, co robi księżyc, gdy smacznie śpicie w swoich łóżeczkach? Maks i jego sympatyczna siostrzyczka...

Czy znacie odpowiedź na pytanie, jak zrobić pajęczynę albo wyczarować prawdziwą tęczę? Czy wiecie, co robi księżyc, gdy smacznie śpicie w swoich łóżeczkach? Maks i jego sympatyczna siostrzyczka Zuzia odkryją przed Wami te tajemnice.

Historyjki:
1. Maks i pajączek
2. Maks i tęcza
3. Maks i księżyc

źródło opisu: Skrzat, 2012

buziaczek197 | 2019-08-02
Przeczytana: sierpień 2019

Maks poznaje świat to bardzo fajna książeczka dla dzieci. Takie, które skończyły 3 latka. Książeczka jest kolorowa, bardzo przyjemne dla oka ilustracje. I kolory, które zostały zawarte w tej książce sprawiają, że człowiek, a szczególnie dziecko chętnie po nią sięga. Trzy historyjki w niej zawarte pokażą dziecku jak powstaje tęcza, dlaczego świeci księżyc i o pająku. Polecam !!!

Kiti | 2015-11-10

,,Maks poznaje świat" to kolejna książeczka z serii Świat Maksa. Tym razem rodzeństwo może dowiedzieć się i popatrzeć, jak pająk wije swoją sieć, ujrzeć tęczę i wyczarować swoją. Maks ma także możliwość porozmawiania z księżycem o tym, dlaczego tak mocno świeci także nocą. Książeczka jest niezwykła z tego względu, że dzięki niej dzieci faktycznie mogą lepiej poznać świat. Dzięki tej publikacji młodzi czytelnicy mogą dowiedzieć się więcej o otaczającym ich świecie. Wszystko podane w bardzo prosty i barwny sposób.

książek: 1901
Sabinka | 2012-10-01
Przeczytana: sierpień 2012

Maksiu jest naszym ulubieńcem. Katarzyna Zychla stworzyła postać małego hipopotamka, którego dzieci natychmiast pokochały i czekają na jego wszystkie przygody. No dobrze, nie tylko dzieci... też czekam i wracam do przygód, które już poznałam. Maksiu coś w sobie ma, co sprawia, że nie da się go nie lubić. To hipopotam wzbudzający sympatię, zawsze uśmiechnięty, pomocny i niesamowicie ciekawski - jak dziecko. Jakby nie patrzeć, nadal jest hipciowym dzieckiem...
"Maks poznaje świat" to książeczka nie tyle o świecie i dalekich podróżach, co o otaczającej nas przyrodzie i jej niespodziankach.
Z pewnością dzieci dowiedzą się jak powstaje tęcza? Co porabia księżyc kiedy śpimy, albo po co pająkowi pajęczyna?
Żeby nie było nudo sami możemy spróbować zrobić własną sieć czy tęczę. Zresztą z Maksem nigdy nie jest nudno!
Katarzyna Zychla świetnie pisze dla dzieci. Potrafi zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagających małych czytelników. Książeczka jest idealna, ani za długa, ani za...

Świat Maksa, to ciesząca się dużym powodzeniem wśród dzieci seria wydawnictwa Skrzat, o przygodach pewnego zabawnego hipopotamka. Seria przeznaczona jest dla dzieci od drugiego roku życia.
Kim jest Maks? To przesympatyczny, mały hipopotamek, który jest niezwykle ciekawy świata. Wiadomo, że jako jeszcze małe zwierzątko, nie potrafi sam sobie odpowiedzieć na nurtujące go pytania. Pomoc nadchodzi wtedy ze strony mamy i wielu przyjaciół hipopotamka.
Do tej pory w serii ukazały się następujące tytuły: Maks i przyjaciele, Przygody Maksa, Maks poznaje świat, a już nie długo ukażą się kolejne części przygód Maksa pt. Zabawy Maksa i Maks i niespodzianki.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Skrzat trafiła w moje ręce, a raczej w ręce mojego syna książeczka Maks poznaje świat, która od razu zrobiła w naszym domu furorę. Piękne, kolorowe i jakże wyraziste ilustracje, na dobrej jakości papierze, tekst napisany dużą czcionką, zaznaczoną kolorowymi akcentami, to niezaprzeczalne walory tej...