Wyzwanie czytelnicze LC

Królewna Lenka i Calineczka

Cykl: Królewna Lenka
Wydawnictwo: Skrzat
ZwykłaMatka

Tup, tup, tup – królewna Lenka razem z przyjaciółmi odkryła opuszczoną szklarnię, a w niej stary zielnik i tajemnicze torebeczki. Czy ze smoczej lilii może wyrosnąć prawdziwy smok, a z calineczki mała dziewczynka z bajki? Trzeba zasadzić cebulki i koniecznie to sprawdzić! Tylko czemu czekanie jest takie nudne?

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1804

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1804

Ida | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Pełna opinia wraz ze zdjęciem-niespodzianką na: http://malewielkieksiazki.blogspot.com/2017/07/krolewna-lenka-i-calineczka.html

Królewnę Lenkę poznałyśmy już jakiś czas temu. Calineczkę zna każdy. A więc wspólna przygoda zapowiada się ciekawie.
Zacznę od tego, co od początku mi nie pasuje w tej serii, czyli nazewnictwo. Córka kucharki i syn strażnika nadal są traktowani bezimiennie. Szkoda. W dzisiejszych czasach nie potrzeba nam takich podziałów, wystarczą inne...zresztą też niepotrzebne.
A wracając do książki... :)
(...)
Nie tylko pobudza wyobraźnię, ale i zachęca do zainteresowania się ogrodnictwem. Własnoręczne sadzenie, pielęgnowanie roślin i krótki zilustrowany kursik. Polecam na miły wieczorek przed zaśnięciem. Będzie o czym porozmawiać, tym bardziej, że autorka na zakończenie zapowiedziała kolejne spotkanie w temacie ciekawych roślin.

MoznaPrzeczytac | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Bohaterami opowiadania są mali przyjaciele – tytułowa królewna Lenka oraz nieznane z imienia dzieci: córka kucharki i syn strażnika. Podczas zabawy w wielkim królewskim ogrodzie ciekawskie maluchy odkrywają miejsce, w którym jeszcze nie były. Znajdują tam małą szklarnię, wyglądającą na opuszczoną. Ich uwagę zwraca leżący na stole zeszyt, wypełniony szczegółowymi ilustracjami i ozdobnym odręcznym pismem. Potem zauważają torebeczki z nasionkami i cebulkami roślin. Znajdują się na nich podpisy: „Calineczka”, „Smocza lilia”, „Rajski ptak”, „Kangurza łapa”. Tajemnicze nazwy pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a znajomość bajek sugeruje, że z nasion muszą wyrosnąć magiczne rośliny z niezwykłymi niespodziankami...

Pełna recenzja książki na stronie:

Marteczka | 2018-11-25
J_85 | 2018-11-19