Królewna Lenka i Calineczka

Skrzat
Królewna Lenka
literatura dziecięca
2016-01-01

Pełna opinia wraz ze zdjęciem-niespodzianką na: http://malewielkieksiazki.blogspot.com/2017/07/krolewna-lenka-i-calineczka.html

Królewnę Lenkę poznałyśmy już jakiś czas temu. Calineczkę zna każdy. A więc wspólna przygoda zapowiada się ciekawie.
Zacznę od tego, co od początku mi nie pasuje w tej serii, czyli nazewnictwo. Córka kucharki i syn strażnika nadal są traktowani...

Bohaterami opowiadania są mali przyjaciele – tytułowa królewna Lenka oraz nieznane z imienia dzieci: córka kucharki i syn strażnika. Podczas zabawy w wielkim królewskim ogrodzie ciekawskie maluchy odkrywają miejsce, w którym jeszcze nie były. Znajdują tam małą szklarnię, wyglądającą na opuszczoną. Ich uwagę zwraca leżący na stole zeszyt, wypełniony szczegółowymi...

• Rodzinne poczytajki
  • A1) Bajki☼
  • 3) Z biblioteki
  • Dla dzieci i nie tylko
  • Dla Zosi i Hani
  • Dla dzieci i młodzieży