Nowa pieśń dla Pana. Wiara w Chrystusa a liturgia dzisiaj

Ein neus Lied für der Herrn. Christusglaube und Liturgie in der Gegenwart
83-240-0572-2
religia
Revenga

Kard. Joseph Ratzinger, a obecnie papież Benedykt XVI, zajmuje się w tej książce relacją między wiarą w Jezusa Chrystusa jako najistotniejszym elementem chrześcijaństwa a liturgią. Po ukazaniu podstaw teologii i chrystologicznej perspektywy wszelkiej refleksji nad rzeczywistością liturgiczną omawia poszczególne jej aspekty, poświęcając przy tym najwięcej uwagi muzyce kościelnej i znaczeniu...

Po ukazaniu podstaw teologii i chrystologicznej perspektywy wszelkiej refleksji nad rzeczywistością liturgiczną omawia poszczególne jej aspekty, poświęcając przy tym najwięcej uwagi muzyce kościelnej i znaczeniu kościoła jako domu Bożego.

Książka kończy się rozważaniem na temat pokuty oraz drogi do posługi kapłańskiej.

źródło opisu: Znak, 2005

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,613,tytul...»

Adalbert | 2013-07-15

Kolejna książka "programowa" Józefa Ratzingera - Benedykta XVI. Wołanie wybitnego intelektualisty i największego teologa naszych czasów, o kult w "duchu i prawdzie". Czy został wysłuchany? Oceńmy sami.
Obok "Ducha Liturgii", ważniejsza praca w dorobku ówczesnego prefekta Kongregacji Doktryny Wiary.

Hebdomas | 2018-07-15
Damaris | 2015-10-17