Dzieci i młodzież w kłopocie. Poradnik nie tylko dla psychologów

Tłumaczenie: Małgorzata Babiuch
Seria: Literatura Pedagogiczna
Wydawnictwo: WSiP
Children in difficulty
830207781X

Książka traktuje o podstawowych problemach związanych z trudnościami w funkcjonowaniu dzieci w szkole. Autorzy, łączący bogate doświadczenia pedagogiczne z wiedzą uniwersytecką, pogodzili walory poradnika (dla praktyków, nauczycieli i wychowawców) z elementami podręcznika (dla studentów pedagogiki i psychologii). Przedstawiają analizę następujących trudności i zaburzeń uczniów: opuszczanie zajęć szkolnych, problemy z koncentracją uwagi, nadpobudliwość, nieposłuszeństwo, przeszkadzanie na lekcjach, trudności w radzeniu sobie ze stresem, kłopoty z łaknieniem, używanie alkoholu, narkomania, dysleksja, sytuacje traumatyczne.

WildPirateHeart | 2018-08-02
Przeczytana: 04 sierpnia 2018