Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

A teraz śpij

Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Barbara

Książka o granicach, które przekraczamy z miłości. O mrocznych obszarach między dobrem a złem i o tym, że każdy z nas może się obsesyjnie zakochać. Ellen O’Farrell doskonale zna i rozumie ludzkie słabości. Jest hipnoterapeutką i pomaga innym radzić sobie z rozmaitymi problemami – od nałogów po życiowe fobie. Kiedy więc zakochuje się w mężczyźnie, którego nęka była dziewczyna, jest bardziej...

Ellen O’Farrell doskonale zna i rozumie ludzkie słabości. Jest hipnoterapeutką i pomaga innym radzić sobie z rozmaitymi problemami – od nałogów po życiowe fobie. Kiedy więc zakochuje się w mężczyźnie, którego nęka była dziewczyna, jest bardziej zaintrygowana niż przestraszona. Dlaczego inteligentna, elegancka kobieta miałaby się w ten sposób zachowywać? Ellen chciałaby ją poznać, by znaleźć odpowiedź na to pytanie. Nie wie jednak, że już się to stało. Okazuje się, że Saskia od pewnego czasu korzysta z terapii w gabinecie Ellen. Wkrótce losy obu kobiet zwiążą się w zaskakujący sposób.

Niezwykle zdolna autorka, która lekkim piórem pisze o trudnych sprawach.
„Australia Women’s Weekly”

Pasjonująca książka… Przenikliwa komedia romantyczna – zarazem zabawna i prowokująca do myślenia.
„UK Marie Claire”

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/A_teraz_spij-p-30946-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/A_teraz_spij-p-30946-1-30-.html

Poznajemy Ellen O'Farrell jest terapeutką bardzo doskonale zna ludzkie zakamarki swoich pacjentów, wnika w nie głęboko w ludzi psychikę zajmuję się hipnozą. Gdy poznaje Patricka, zakochuje się w przystojnym mężczyźnie, ale jego dziewczyna go dręczy, śledzi ciągle jest nią Saskia, potem ona zostaje pacjentką Ellen i poddaje się terapii.

Jest to bardzo świetna historia, dobrze skonstruowana fabuła, z dobrymi wątkami, a akcja wartka, natomiast trzyma w napięciu do samego końca książka.
Polubiłam bohaterkę Ellen jest wspaniałą, mądrą, cudowną kobietą pomagającą ludziom, która pomaga w rozmaitych, życiowych problemach w jakich są ludzie.
Patrick też zrobił na mnie duże wrażenie,to postać świetna.
Wciągnięta zostałam w tę książkę, w lekkim,przyjemnym stylu napisana.
Naprawdę autorka stworzyła wspaniałą, poruszającą książkę, "A teraz śpij" jest rewelacyjną,dobrą lekturą czyta się super, mnie się spodobała.

Liza | 2015-10-02
Przeczytana: 02 października 2015

Ellen terapeutka-hipnotyzerka zaczyna się spotykać z wdowcem Patrickiem. W pakiecie z nim, co nietypowe, dostaje jego byłą dziewczynę, Saskię, która nie pogodziła się z zerwaniem i nęka mężczyznę. Niestrudzenie go śledzi, a potem też i Ellen, „czasem na chwilę znika, a potem wraca i zaczyna ze zdwojoną siłą”, wprawdzie nie posuwa się agresji, lecz bynajmniej nie jest to przyjemne.

Tak więc fabuła oscyluje w tematach miłosno- romansowych, z mocno naszkicowanym problemem stalkingu oraz motywem hipnoterapii. O tyle tu jest nietypowo, ze względu na reakcję Ellen na stalkerkę: bardziej chce tamtą zrozumieć niż postawić się na miejscu Patricka, osoby prześladowanej. Może to przez to, że bohaterka ma sporą wyobraźnię, nadmiernie analizuje i jest ciekawa ludzi, chcąc zrozumieć co dzieje się w jej głowie. Drugą ciekawą i dobrze przedstawioną rzeczą są motywy Saskii: chce by mężczyzna do niej wrócił, kochała go i jego syna, aż nagle usłyszała „to koniec”. Odrzucona, na głodzie...

mclola20 | 2015-05-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 26 maja 2015

czytałam z zapartym tchem;)jak dla mnie było to połączenie lekkiego kryminału z romansem i lekką nuta komedii romantycznej;) czyta się szybko i z wielką przyjemnością. polecam bardzo.

Gośka | 2013-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 lutego 2013

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę,miałam obawy,iż jest to zwykły romans. Na szczęście się myliłam. Oczywiście jest to książka o miłości. Właściwie o różnych jej odcieniach.
Ellen jest dojrzałą kobietą,która miała kilka poważnych związków,jednak każdy z nich się rozpadł. Ma ciekawą pracę,która jest jej pasją,a mianowicie zajmuje się hipnoterapią. Ma własny gabinet,mieszka w domu nad oceanem, odziedziczonym po ukochanej babci i grono przyjaciół. Brakuje jej tylko tego jednego,jedynego.No i dziecka.
Patryk jest geodetą,tatą ośmioletniego Jack'a i od wielu lat wdowcem. Żona była jego pierwszą,młodzieńczą miłością,która odeszła w zbyt młodym wieku,zostawiając Patrykowi złamane serce i małego synka.
Pogubiony po śmierci żony związał się z Saskią,która wtopiła się w jego życie zastępując zmarłą Collen w roli matki. Jednak po kilku latach zrywa z Saskią. I jej życie zamienia się w piekło odrzucenia i straty. A jego życie zamienia się w piekło poprzez prześladowania ze strony Saski,która...

Marta | 2013-01-21

Ciepła i zabawna historia terapeutki Ellen, która specjalizuje się w hipnozie. Bohaterka zakochuje się w Patricku, którego śledzi była dziewczyna, a ta potem trafia na terapię do swojej rywalki..

Książkę czyta się błyskawicznie, dzięki zabawnym sytuacjom i dialogom. Historia opowiedziana jest z dwóch punktów widzenia, co pozwala poznać emocje bohaterek. Miło spędziłam czas przy tej powieści. Polecam.

Kocia_matka | 2017-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2017

Główną bohaterką jest Ellen i praktycznie wszystkie opisane w książce wydarzenia oscylują wokół jej osoby. Kobieta jest hipnoterapeutką i zajmuje się rozwiązywaniem problemów, które czasami są ukryte głęboko w naszej podświadomości.Jest wyrozumiałą, miłą i spokojną osobą, której złe sytuacje raczej nie dotyczą. Ulega to zmianie, gdy poznaje Patricka, a wraz z nim jego byłą dziewczynę, która nadal nie pogodziła się z odejściem ukochanego mężczyzny. Ellen jest przestraszona, ale również zaintrygowana Saskią i stara się poznać i zrozumieć powody, które kierują dziewczyną. Jak cała historia się rozwinie? Musicie koniecznie przeczytać :)

Książka napisana bardzo prostym i przyjemnym językiem, co bardzo ułatwia zrozumienie omawianych problemów :)
Polecam gorąco :)

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Kate1404 | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Książka wpadła mi w oczy w bibliotece. Po przyjściu do domu spr jej opinie i zobaczyłam, że prawie nikt jej nie czytał ze znajomych, myślę ech pewnie kiepsko trafiłam. Daję jednak szansę każdej pozycji, bo czasami można coś fajnego odkryć. Tym razem się udało! Jest to 500-stronicowa książka obyczajowa, poznajemy losy Ellen, która zakochuje się we wdowcu posiadającym syna. Ot zwykła powieść, nic bardziej mylnego. Patrick jest nękany przez byłą dziewczynę. Książka ukazuje stalking inaczej niż zawsze. Tym razem prześladowany jest mężczyzna. Poznajemy też myśli Saskii, przez co książka jest bardziej interesująca. To nie jest thriller, raczej obyczajówka, więc jeśli ktoś liczy na silne emocje to się zawiedzie.

Izabela_tz | 2013-05-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 marca 2013

Kilka miesięcy temu miałam okazję przeczytać jedną z powieści Liane Moriarty o dosyć ciekawym tytule "Kilka dni z życia Alice". Nie ukrywam, że historia w niej opisana przypadła mi do gustu, dlatego też nie zastanawiając się zbyt długo sięgnęłam po kolejną. Tym razem była to powieść "A teraz śpij". Ciekawy jest sam tytuł, który różni się od oryginalnej wersji. W wolnym tłumaczeniu miałaby ona nosić nazwę "Hipnotyzująca historia miłosna". Nie będę jednak oceniać, która wydaje się odpowiedniejsza dla samej treści książki.

Już na samym początku poznajemy Ellen O'Farrell, hipnoterapeutkę prowadzącą własny gabinet. Jej życie jest spokojne i harmonijne. Jedynymi sprawami, które nie zostały przez nią uporządkowane są sprawy sercowe. Z racji swojego zawodu, wszystkie dotychczasowe związki okazywały się porażką. Los jednak chciał, aby młoda kobieta poznała swoją miłość w sposób dosyć niekonwencjonalny. Pośrednikiem stał się internet. Patrick zdaje się być idealnym partnerem dla Ellen....

betina360 | 2018-12-02
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Ellen jest hipnoterapeutka. Kiedy zakochuje sie w mezczyznie nekanym przez byla dziewczyne jest bardziej zaintrygowana niz przestraszona. Chcialaby wiedziec dlaczego ta inteligentna i ladna kobieta to robi. Zaskakuje ja jeszcze bardziej gdy wyjdzie na jaw ze pod innym nazwiskiem korzysta z terapii w jej gabinecie. Ksiazka buduje napiecie bardzo powoli lecz temat jest juz oklepany i nie zrobila na mnie wielkiego wrazenia.

Izabela Pycio | 2015-07-29
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Elementy komedii, romansu i kryminału przeplatają się ze sobą. Lekka i przyjemna lektura, tak na poprawę nastroju, na rozgrzewkę przed bardziej wciągającą lekturą. Bohaterowie mało wyraziści, dialogi sztuczne, a fabuła przewidywalna. Nic ambitnego.