Miłość i inne obsesje

Okładka książki Miłość i inne obsesje Liane Moriarty
Okładka książki Miłość i inne obsesje
Liane Moriarty Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
The Hypnotist's Love Story
Znak Literanova
2020-03-23
2012-07-05
Katarzyna Rosłan

Kolejna książka tej autorki i znowu nie dorównała do tej mojej pierwszej przeczytanej (Sekret mojego męża). Zdecydowanie przydługa , o jakieś 200 stron bym ją skróciła ( ma 540) i momentami przynudnawa. Chociaż temat aktualny i zdarza się dzisiaj taki stalking. Ale te przemyślenia głównych bohaterek trochę napompowane.
Najbardziej zaintrygował mnie temat hipnoterapii i to doczytam jeszcze w innych pozycjach.

Najbardziej zaintrygował mnie temat hipnoterapii i to...

Poprawny, ciekawy, sprawnie napisany obyczaj. Książka o krzywdzącej miłości. I równolegle normalna historia o leczeniu z toksycznych związków. Poprzez spokojne, dojrzałe uczucie.

Napięcie narasta a historia dosyć wciąga. Niestety zabrakło mi punktu kulminacyjnego - teoretycznie był, ale mało dramatyzmu w nim. Tak czy siak, dobra pozycja do przeczytania w wolnym czasie, do pociągu, na urlopie.

O miłości, samotności i obsesji. O tym, do czego jesteśmy zdolni i o sile uczuć.

Niby nic się nie dzieje a bohaterzy są tacy zwykli a jednak przez to bardzo wiarygodni. Nie jest to dla mnie dreszczowiec choć czułam, że coś wisi w powietrzu. Raczej opowieść o samotności, braku pewności siebie i miłości w różnych jej odmianach. Autorka ma talent do opisywania przemyśleń swoich bohaterów przez co łatwo ich zrozumieć i uwierzyć, że są jakby realni. Myślę, że może się też nie podobać ale mnie urzekło. Polecam.

Książka dobra, ale nie wybitna. Dopóki czytasz jest OK, skończysz i ją zapominasz. Nie rzucą, nie wstrząsa, choć może być powodem do przemyśleń. No i ten finał, trochę płaski.

Czytając książkę cały czas miałam wrażenie, że w zakończeniu coś jeszcze się wydarzy,jakieś bum, które przewróci
czytelnika do góry nogami. Powieść czyta się szybko, ciekawe studium obsesji.

czytelnika do góry nogami. Powieść czyta się szybko, ciekawe studium obsesji.

Spodziewałam się innego zakończenia.

Spodziewałam się innego zakończenia.

Pomysł na książkę rewelacyjny- psycholog czująca konieczność poznania powodu obsesji byłej partnerki mężczyzny, z którym obecnie się spotyka. Momentami naprawdę ciężko było oderwać się od książki, natomiast zupełnie spartaczona końcówka. Liczyłam na jakiś plot-twist w finale.

Super pomysł na książkę, ciekawa historia, wyraziści, tajemniczy bohaterowie a ja się wynudziłam.... cała książka ciągnie się niesamowicie. Czekałam na końcówkę żeby poznać te wszystkie sekrety i motywy i tylko dlatego dotrwałam do końca.

Dodaj cytat z książki Miłość i inne obsesje