7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Psychologie und Verhaltensweisen des Pferdes
flora i fauna
PaniPegaz

PaniPegaz | 2014-02-27

Ta książka zdecydowanie wymaga cierpliwości. Nie jest zbyt długa, ale jest to to po prostu BIBLIA dla miłośników koni. Lektura obowiązkowa. Bywa irytująca, nużąca, ale autor w swoich poglądach niezaprzeczalnie ma rację, a co najważniejsze - podczas czytania nie ma się wrażenia, że została napisana dla rozpieszczonych małych dziewczynek. Powinien ją poznać każdy koniarz, bo mimo że tylko nakreśla zagadnienia z zakresu psychologii konia, robi to fantastycznie i bynajmniej nie powierzchownie, a mam wrażenie, że właśnie to jest bolączką wielu nowych książek o koniach.

| 2013-03-14
Przeczytana: marzec 2013

Bardzo ciekawa pozycja, czyta się szybko, jest zrozumiała dla czytelnika. Autor niewątpliwie posiada dużo wiedzy na tematy związane z użytkowaniem koni, jednak w wielu przypadkach tłumacz daje do zrozumienia, że on wręcz przeciwnie. Już tytuł sugeruje, że większość tematów będzie potraktowana bardzo powierzchownie i tak właśnie jest, ale to nie znaczy, że nie można się dowiedzieć z tej pozycji czegoś nowego...