Zwyczaje i obyczaje Żydów mesjańskich

Okładka książki Zwyczaje i obyczaje Żydów mesjańskich Barney Kasdan
Okładka książki Zwyczaje i obyczaje Żydów mesjańskich
Barney Kasdan Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio religia
religia
God's appointed customs : a Messianic Jewish guide to the biblical lifecycle and lifestyle
Oficyna Wydawnicza Vocatio
2012-05-11
2012-05-11
Aleksandra Czwojdrak
żydzi mesjasz żydzi mesjanistyczni

Sięgnąłem po ten tytuł z uwagi na zbliżający się urlop w Izraelu, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury i tradycji żydowskiej. Nie jest to obszerna praca naukowa, a raczej wprowadzenie w świat obrządku żydowskiego w usystematyzowany i bardzo przyjazny sposób. Całość wsparta cytatami z Tory i Talmudu. Książka opisuje tradycję żydowską obejmującą cały okres życia człowieka od narodzin po pochówek wraz z aspektami żywieniowymi.

dla tych, którzy doszukują się głębiej, podłoże kulturowe we fragmentach Biblii, które opisują życie Jezusa.

Ta pozycja jest bardzo ciekawa.Przeczytałem z dużym zainteresowaniem.Dowiedziałem się czegoś nowego o zwyczajach żydowskich.

• 11. Izrael
  • Mam