Zwyczaje i obyczaje Żydów mesjańskich

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
8 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
religia
Wiola

Jakie znaczenie dla Żydów mają Tradycyjne zwyczaje i obyczaje biblijne? Jakie jest tło kulturowe praktyk żydowskich, których źródła sięgają tradycji biblijnej? Każda kultura ma swoje tradycje. Czy będzie to Izrael, Kongo, Chiny czy Polska, szybko spostrzeżemy, że tradycja stanowi istotne podłoże codziennego życia. Nawet ci, którzy odżegnują się od wszelkich tradycji, tak czy inaczej ustalają...

Jakie znaczenie dla Żydów mają
Tradycyjne zwyczaje i obyczaje biblijne?
Jakie jest tło kulturowe praktyk żydowskich,
których źródła sięgają tradycji biblijnej?

Każda kultura ma swoje tradycje. Czy będzie to Izrael, Kongo, Chiny czy Polska, szybko spostrzeżemy, że tradycja stanowi istotne podłoże codziennego życia. Nawet ci, którzy odżegnują się od wszelkich tradycji, tak czy inaczej ustalają własną, nową tradycję. Autor zadaje w tej książce pytanie nie o to, czy Żydzi wierzący w Mesjasza powinni pielęgnować stare tradycje, ale o to, jakie powinno być do nich podejście.
Niniejsza książka traktuje o pewnych tradycjach i obyczajach żydowskich, których dobre zrozumienie może stać się dla każdego wierzącego w Słowo Boże inspiracją pomagającą mu zrozumieć kulturę świata biblijnego. Każdy chrześcijanin zdaje sobie przecież sprawę, że Mesjasz żył jako Żyd w ziemi izraelskiej. Nosił hebrajskie imię Jeszua (?Jahwe zbawia?), Żydami byli też wszyscy Jego pierwsi uczniowie.
Książka przedstawia więc obyczaje żydowskie, które mogą zainteresować chrześcijan, ponieważ tych zwyczajów przestrzegał sam Jezus. Każdy rozdział ukazuje tło historyczne, tradycję żydowską i związki określonego zwyczaju z Nowym Testamentem oraz przedstawia praktyki Żydów wierzących w Mesjasza.

źródło opisu: vocatio

źródło okładki: vocatio

Mateusz | 2015-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Ta pozycja jest bardzo ciekawa.Przeczytałem z dużym zainteresowaniem.Dowiedziałem się czegoś nowego o zwyczajach żydowskich.

Wiola | 2015-01-24
Na półkach: Przeczytane, Mam, Ulubione
Przeczytana: maj 2012

dla tych, którzy doszukują się głębiej, podłoże kulturowe we fragmentach Biblii, które opisują życie Jezusa.

Odzio | 2015-01-21
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Sięgnąłem po ten tytuł z uwagi na zbliżający się urlop w Izraelu, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury i tradycji żydowskiej. Nie jest to obszerna praca naukowa, a raczej wprowadzenie w świat obrządku żydowskiego w usystematyzowany i bardzo przyjazny sposób. Całość wsparta cytatami z Tory i Talmudu. Książka opisuje tradycję żydowską obejmującą cały okres życia człowieka od narodzin po pochówek wraz z aspektami żywieniowymi.