Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Pokoje do wynajęcia

Tłumaczenie: Tomasz Kwiecień
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Komisarz Soneri". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
5,54 (149 ocen i 33 opinie) Zobacz oceny
10
0
9
3
8
6
7
24
6
47
5
44
4
14
3
6
2
2
1
3
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
L’affittacamere
data wydania
ISBN
978-83-7510-826-2
liczba stron
296
język
polski
dodała
Marsja

Inne oblicze Włoch. Inne oblicze kryminału. Zbliża się Boże Narodzenie. W kamienicy w centrum Parmy ginie stara kobieta. Jej serce pocięto nożem na drobne kawałki. Dochodzenie prowadzi komisarz Soneri, mruk i indywidualista z trudem mieszczący się w ramach policyjnych schematów. Szukając mordercy, będzie zmuszony wrócić do bolesnej osobistej przeszłości. Okaże się przy tym, że nikogo – nawet...

Inne oblicze Włoch. Inne oblicze kryminału.

Zbliża się Boże Narodzenie. W kamienicy w centrum Parmy ginie stara kobieta. Jej serce pocięto nożem na drobne kawałki. Dochodzenie prowadzi komisarz Soneri, mruk i indywidualista z trudem mieszczący się w ramach policyjnych schematów. Szukając mordercy, będzie zmuszony wrócić do bolesnej osobistej przeszłości. Okaże się przy tym, że nikogo – nawet swych najbliższych – nie znał tak dobrze, jak mu się wydawało.

Nielegalne aborcje, polityka, zadawnione urazy, surowa mentalność górali z apenińskich wsi. Korowód tajemniczych, niekiedy groteskowych postaci, demony przeszłości przyczajone w bramach i zaułkach starego miasta. I gęsta mgła, jaka każdej zimy spowija Parmę. Oto Italia, jakiej nie znamy.

Kryminały, w których rozczytują się Włosi. Lektura obowiązkowa dla miłośników Donny Leon i Andrei Camilleriego.

 

źródło opisu: Rebis Dom Wydawniczy

źródło okładki: Rebis Dom WYdawniczy

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 7359
Anna-mojeksiążki | 2012-06-13
Na półkach: Od wydawnictwa
Przeczytana: czerwiec 2012

Wszyscy, którzy do mnie zaglądają wiedzą doskonale, że uwielbiam wszelkie książki z tematyką włoską. Tym razem sięgnęłam po kryminał, którego akcja dzieje się w Parmie. Jednak tylko tempo akcji jest typowo włoskie - bez pośpiechu, pełne przemyśleń. Dla mnie aż za spokojna jest ta książka jak na kryminał - ale to klasyczny kryminał, jeden trup i dochodzenie pełne przemyśleń i dywagacji.
Bardzo różni się od nowoczesnych thrillerów, gdzie nie wiesz, co Cię czeka na kolejnej stronie.Poza tym niestety ja nie poczułam włoskiego klimatu - może za dużo oczekuję?Ale od początku....

Zbliża się Boże Narodzenie. Przenosimy sie do Parmy, gdzie na komisariacie policji poznajemy komisarza Soneri, wielkiego samotnika i indywidualistę, który wciąż rozmyśla o zmarłej przy porodzie żonie i dziecku.
Na komisariacie pojawia się starsza kobieta, która o niego pyta, jednak on odsyła do niej jednego z policjantów. Okazuje się, że kobieta przyszła zgłosić zaginięcie swojej sąsiadki prowadzącej stancję Taglivani, gdzie kiedyś mieszkała jego żona, Ada. Wspomnienia wracają, a Soneri wychodzi z komisariatu za kobieta, ale ona znika.... Udaje się na stancję i znajduje tam zamordowaną właścicielkę - rozpoczyna się dochodzenie.
Soneri podąża ciemnymi zaułkami Parmy, pełen wspomnień i przemyśleń. Ada wydaje mu się nagle zupełnie inną osobą niż znał ....
Zamordowana właścicielka stancji okazała się być tzw. "szeptuchą" przywołującą choroby, czymś w rodzaju znachorki, która trudniła się też aborcjami. Mimo pozorów, okazała się bardzo bogatą kobietą, która po latach prosperity wynajmowania pokoi studentom, zamieniła działalność na wynajmowanie pokojów na godziny. Dyskretnie i bez rozgłosu.
Do czego ślady doprowadzą Soneriego? Kto okaże się zabójcą kobiety?

"Pokoje do wynajęcia" pokazuje inne oblicze kryminału, bardziej mroczne, wolniejsze, pełne rozmyślań, melancholii - nie ma w nim jednak atmosfery napięcia. Język powieści jest bardzo ciekawy, ale bardziej pasowałby mi do powieści obyczajowej. Plusem są ciekawe dialogi i postać Soneriego, przemyślana, bardzo dopracowana, intrygująca.
Jeśli chodzi o kryminał - to czytywałam zdecydowanie lepsze, ale jako książka, "Pokoje do wynajęcia" są całkiem niezłą lekturą na leniwe letnie popołudnia.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/06/pokoje-do-wynajecia-valerio-varesi.html

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Wyznaję

Recenzowałem Cabre "Głosy Pamano" (10/10) z 2004, a teraz przyszedł czas na jego największe arcydzieło, o 7 lat późniejsze....

zgłoś błąd zgłoś błąd