Potęga podświadomości

Świat Książki
2007-01-01
2007-01-01
Mariola Kęcka

Całą treść książki można streścić w jednej stronie A4, trochę męczenie się żeby przebrnąć przez całość

W pierwszej części jak dla mnie było za dużo powtórzeń i religijności. Miałam wrażenie, że ciągle wałkujemy to samo. Druga część podobała mi się zdecydowanie bardziej.

Wiele osób polecało mi tę pozycję. Słyszałam o niej, często widziałam gdzieś w tle tytuł jednak przez długi czas po nią nie sięgałam. Dopiero w tym roku, w ważnym momencie mojego życia, kiedy zaczęłam pracować nad swoją psychiką i zrozumiałam, że depresja to choroba, przeczytałam "Potęgę podświadomości" i... bardzo mi się podobała. Zrozumiałam przekazane prawdy życiowe, chętnie zaczęłam wcielać je w życie i pragnę to kontynuować. Jedyne co mnie lekko drażniło i z tego wynika niższa ocena to przykłady trochę wyssane z palca, takie, które można zmyślić i przez to one nie przekonywały mnie na sto procent. Jednak tylko to wpłynęło negatywnie na ocenę końcową. Ogólnie książka będzie stała na półce i w chwilach zwątpienia będę po nią sięgać.

W drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód, prócz tych, które sam wzniesiesz w myślach i w wyobraźni.

„Potęga Podświadomości”

„Potęga Podświadomości” to książka, która odniosła sukces w kręgach osób poszukujących duchowego rozwoju i motywacji. Autor przedstawia teorię, że poprzez afirmacje i programowanie podświadomości możemy wpływać na swoje życie, zdrowie i sukcesy.

Jednakże, po dogłębnej analizie, trudno nie zauważyć braku naukowych podstaw dla wielu twierdzeń zawartych w tej książce. Autor zdaje się obiecywać cuda poprzez moc samej podświadomości, co może być niebezpieczne, zwłaszcza gdy dotyczy poważnych kwestii zdrowotnych.

Choć afirmacje mogą być skutecznym narzędziem motywacyjnym, książka często prezentuje je jako uniwersalne remedium na wszelkie życiowe wyzwania. To podejście może prowadzić do fałszywego poczucia kontroli nad sytuacjami, co może być niezdrowe dla czytelnika.

Warto jednak zauważyć, że każda osoba może odebrać tę książkę inaczej, a niektórzy mogą znaleźć w niej inspirację do pozytywnych zmian. Niemniej jednak, ostrzegam przed ślepym zaufaniem do tez autora, , zwłaszcza gdy chodzi o kwestie zdrowotne, które wymagają profesjonalnego podejścia.

Podsumowując, „Potęga Podświadomości” może dostarczyć chwilowej motywacji, ale zalecałbym czytelnikom zachowanie zdrowego sceptycyzmu i korzystanie z naukowo potwierdzonych metod w dążeniu do celów życiowych.

„Potęga Podświadomości”

Przeczytałam, nic nie wniosła ta książka do mojego życia :) kolejny poradnik

Przeczytałam, nic nie wniosła ta książka do mojego życia :) kolejny poradnik

Jest w tej książce na pewno wiele ciekawych spostrzeżeń, ale w pewnym momencie byłem zmęczony odnoszeniem wielu rzeczy do modlitwy, powtarzania ciągle tych samych ogólnych sformułowań i podawania bogactwa jako głównego pragnienia ludzi.

Zdecydowanie nie książka dla mnie, masa wątków religijnych, przez które bardzo ciężko było mi przebrnąć. Mnogość różnych historii to także jedna z antyzalet tej książki. Niestety jestem rozczarowana powieścią, liczyłam na coś lepszego.

Inspirująca 😉

Inspirująca 😉

Świetny poradnik, absolutnie dla każdego. Autor pokazuje, że nastawienie do życia, myśli i podświadomość mają ogromną moc. I ja się z tym zgadzam!

• Psychologia
  • Poradniki