Potęga podświadomości

Autor:
tłumaczenie
Ewa Westwalewicz-Mogilska
the power of your subconscious mind
wydawnictwo
Świat Książki
podświadomość, uczucia, mózg
filozofia i etyka
typ
papier
Loyzek
6,23 (2317 ocen i 241 opinii)

Opis książki

Nowe wydanie kultowej książki uzupełnione nigdy niepublikowanymi komentarzami autora. Naucz się korzystać z potęgi podświadomości! Czy wiesz, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością mogą być wykorzystywane w sposób celowy? Czy wiesz, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, do zdrowia, a nawet zamożności? Naucz się go używać, a Twoje życie zmieni się nie do poznania....

Naucz się korzystać z potęgi podświadomości! Czy wiesz, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością mogą być wykorzystywane w sposób celowy? Czy wiesz, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, do zdrowia, a nawet zamożności? Naucz się go używać, a Twoje życie zmieni się nie do poznania. Służą temu specjalne techniki - zbadane, sprawdzone i opisane w tej książce, poparte przykładami. Metody te odsłonią nowe obszary i możliwości twojego umysłu. Ta książka pomogła milionom ludzi osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia.

źródło opisu: Świat Książki, 2012

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Agnieszka | 2012-07-28

Kiedy tę książkę pożyczyła mi dziewczyna mojego ciotecznego brata przekonywała mnie,że kiedy ją przeczytam może odmienić się moje życie,spełnić się mogą wszystkie moje marzenia.
Mówiła,że droga ku temu jest bardzo prosta; muszę tylko uwierzyć w to co pisze autor i wcielić w swoje codzienne życie rady i wskazówki autora,dotyczące tego jak postępować by pozwolić naszej podświadomości urzeczywistniać nasze marzenia, plany i oczekiwania.
Szczerze mówiąc podchodziłam do tego sceptycznie i wcale nie miałam ochoty przeczytać tej książki, jednak przeczytałam by nie sprawić jej przykrości.

Dla mnie ta książka to bajka dla naiwnych trochę z pogranicza fantasy.
Autor np przekonuje czytelnika,że jeśli podoba nam się torebka i bardzo chcemy ją mieć wystarczy,że z całej siły skoncentrujemy się na tym pragnieniu i z wizualizujemy sobie że trzymamy ją już w ręce a nasze marzenie się spełni. Czyż to nie brzmi jak bajka?
Czytającym "Potęgę podświadomości" zalecam zdrowy rozsądek i podchodzenie do...

Marek | 2011-07-30

Niektórzy ludzie nie są w stanie pojąć sensu tej książki. Pomaga ona ludziom uwierzyć w siebie i swoje marzenia. Jest napisana w komercjalny sposób, bo jest poradnikiem, dla szerokiego grona ludzi. Lecz opisuje ona jedno z najważniejszych zagadnień ówczesnej psychologii, które jest uznane za fakt. Nie jest to podręcznik psychologii, zatem autor opisuje to w nieco mistyczny sposób. Myślę, że wielu ludzi powinno ją przeczytać.

gniotek | 2010-03-29

Nie polecam książki, jest dziwna. Testy, które są w niej opisane mogą bardzo negatywnie wpłynąć na wasze późniejsze życie. Osoby mocno wierzące zdecydowanie NIE POWINNY czytać tej książki.

To publikacja dla ateistów, ćpunów i innych, którzy nie boją się stawić czoła prawdziwej śmierci. ODRADZAM KURDE, ODRADZAM.

Dorota | 2014-03-20

Książka ma na celu pokazać i pomóc odkryć nam potęgę naszej podświadomości. Czy jest to trudne? Na pewno nie jest aż tak proste jakby mogło nam się wydawać. Bardzo trudno jest nam uwierzyć w coś, w co już dawno straciliśmy nadzieję, albo wiemy że czegoś nie otrzymamy. Dlatego dla niektórych ta książka jest bajką, bo nie umieją ruszyć swoją wyobraźnią. A jednak, jeżeli czegoś bardzo zapragniemy i uwierzymy, że już to mamy, dostaniemy to. Potęga podświadomości w pewnym sensie pomaga nam zrozumieć Pismo Święte i to jakim wielkim darem obdarzył nas Bóg. Tym darem jest podświadomość.
Książka ta pomogła mi już nie raz.

"Jesteś taki, jak twoje myśli". Cytat ten ma na celu uświadomić nam, że mamy takie życie jakie są nasze myśli. Dlatego bez względu na to co się wokół nas dzieje, zawsze powinniśmy być optymistami (choć nie zawsze się to udaje) :).

Kamila | 2011-02-06
Przeczytana: marzec 2004

To była pierwsza książka o tej tematyce, którą przeczytałam. Miejscami można odnieść wrażenie, że autor jest szalony, nie mniej jednak do mnie książka przemówiła. Mało tego - to właśnie od niej rozpoczął się długi proces zmian mojej świadomości i podejścia do życia.
Lubię do niej czasami wrócić.

Orzeł | 2013-04-24

Chyba najbardziej znana z serii książek o "nieograniczonych możliwościach ludzkiego umysłu". Wedle tej na wskroś New Age'owskiej ideologii, która ostatnimi laty urosła do rangi guasi religijnej wręcz mody, nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko zamknąć oczy, wziąć głęboki oddech, no może trzy, i wyobrazić sobie pożądany rezultat a ludzki mózg - hocus pocus - zaczyna nieświadomie pracować nad jego materializacją.
Idea jest szczytna, a zagadnienie możliwości ludzkiego umysłu należy niewątpliwie do najbardziej fascynujących i najsłabiej zbadanych. Nie przecząc oczywistości, że nie wiemy jeszcze wszystkiego o działaniu naszego mózgu, chciałbym się krytycznie odnieść do tego typu publikacji z perspektywy swoich kilkunastoletnich przemyśleń nad tym wartym uwagi zagadnieniem. Sięgając po tego typu publikacje kilkanaście lat temu byłem pozytywnie nastawiony do tematyki. Z czasem, poznawszy różne punkty widzenia, nabrałem jednak sceptycyzmu, nie co do samej idei może, a co do jej...

Sir_Ace | 2010-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Zbiór porad i postaw życiowych, spośród których część wydaje się być sensowna (myśl pozytywnie, pielęgnuj swój umysł), inne są stekiem bzdur (Gdy naprawdę pragniesz jakiejś torebki, nie daj po sobie tego poznać, tylko usilnie wyobrażaj sobie, że trzymasz ją w rękach. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ktoś ci ją kupi).
Do czytania z głową.

Marcin | 2013-08-22

Wszystkie książki tego typu pisane na: "jedno kopyto" o wszystkim i o niczym. Cos w stylu kazania pastora w amerykanskich filmach - mnie osobiscie nie przekonala, bo niby wystarczy uwierzyc lub ciagle w cos wierzyc by to otrzymac (autor zaznacza, ze ten proces naszej wiary moze nawet trwac ponad rok).

Drakulya | 2012-02-15

"Myślenie pozytywne jest dla człowieka lepsze niż niepotrzebne zamartwianie się". Takim JEDNYM zdaniem można streścić tę książkę.
Jak dla mnie, mnóstwo niepotrzebnego lania wody. Nie wspominając, że teksty autora "Ta książka z PEWNOŚCIĄ odmieni twoje życie" już na wstępie mnie zirytowała... Mojego życia jakoś nie zmieniła.
Fakt, wiele pozytywnych tekstów ale czasem popadających w naiwną skrajność. Szczerze wątpię, że siedząc w domu i nic nie robiąc a jedynie 'pozytywnie rozmyślając' praca sama mnie nie odszuka. W życiu trzeba być realistą aby coś osiągnąć i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

rennevia | 2011-07-26

Podręcznik pt. "Jak żyć szczęśliwie i w spełnieniu".
Każdy choć raz powinien przeczytać tę książkę.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku