Potęga podświadomości

Wydawnictwo: Świat Książki
the power of your subconscious mind
podświadomość, uczucia, mózg
Loyzek

Nowe wydanie kultowej książki uzupełnione nigdy niepublikowanymi komentarzami autora. Naucz się korzystać z potęgi podświadomości! Czy wiesz, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością mogą być wykorzystywane w sposób celowy? Czy wiesz, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, do zdrowia, a nawet zamożności? Naucz się go używać, a Twoje życie zmieni się nie do poznania....

Naucz się korzystać z potęgi podświadomości! Czy wiesz, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością mogą być wykorzystywane w sposób celowy? Czy wiesz, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, do zdrowia, a nawet zamożności? Naucz się go używać, a Twoje życie zmieni się nie do poznania. Służą temu specjalne techniki - zbadane, sprawdzone i opisane w tej książce, poparte przykładami. Metody te odsłonią nowe obszary i możliwości twojego umysłu. Ta książka pomogła milionom ludzi osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia.

źródło opisu: Świat Książki, 2012

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/potega-podswiadomosci_p90076571.html

Agnieszka | 2012-07-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy tę książkę pożyczyła mi dziewczyna mojego ciotecznego brata przekonywała mnie,że kiedy ją przeczytam może odmienić się moje życie,spełnić się mogą wszystkie moje marzenia.
Mówiła,że droga ku temu jest bardzo prosta; muszę tylko uwierzyć w to co pisze autor i wcielić w swoje codzienne życie rady i wskazówki autora,dotyczące tego jak postępować by pozwolić naszej podświadomości urzeczywistniać nasze marzenia, plany i oczekiwania.
Szczerze mówiąc podchodziłam do tego sceptycznie i wcale nie miałam ochoty przeczytać tej książki, jednak przeczytałam by nie sprawić jej przykrości.

Dla mnie ta książka to bajka dla naiwnych trochę z pogranicza fantasy.
Autor np przekonuje czytelnika,że jeśli podoba nam się torebka i bardzo chcemy ją mieć wystarczy,że z całej siły skoncentrujemy się na tym pragnieniu i z wizualizujemy sobie że trzymamy ją już w ręce a nasze marzenie się spełni. Czyż to nie brzmi jak bajka?
Czytającym "Potęgę podświadomości" zalecam zdrowy rozsądek i podchodzenie do...

Marek | 2011-07-30

Niektórzy ludzie nie są w stanie pojąć sensu tej książki. Pomaga ona ludziom uwierzyć w siebie i swoje marzenia. Jest napisana w komercjalny sposób, bo jest poradnikiem, dla szerokiego grona ludzi. Lecz opisuje ona jedno z najważniejszych zagadnień ówczesnej psychologii, które jest uznane za fakt. Nie jest to podręcznik psychologii, zatem autor opisuje to w nieco mistyczny sposób. Myślę, że wielu ludzi powinno ją przeczytać.

Barbara Bąkowska | 2018-02-23
Przeczytana: 05 maja 2009

Książka ta jest napisana jak dla mnie w sposób odrobinę "przesłodzony", ponieważ życie ludzkie składa się zarówno z pozytywów jak i negatywów. Gdyby wszystko co dotyczy naszego życia wiązało się tylko z pozytywnymi odczuciami, nie bylibyśmy w stanie docenić tego co mamy, co nas otacza i czego doświadczamy w tym dobrym wymiarze. Zapanowałaby monotonia, stagnacja, a to dla naszej ludzkiej natury jest wręcz nie do zniesienia. Autor tej książki skoncentrował uwagę na osiąganiu pozytywnych efektów naszego myślenia i dobrze. Zasygnalizował delikatnie, że istnieją też te negatywne, ale tylko zasygnalizował. Człowiek w swej doskonałości nie jest doskonały. Ma świadomość mocy jaką posiada jego umysł bądź nie. Siła podświadomości jest niesamowita. Doświadczyłam jej potęgi wiele razy w swoim życiu, jednak nie miałam pojęcia o tym, że to właśnie za jej sprawą odnosiłam sukcesy, sukcesy które miały miejsce najpierw w moim umyśle. Po przeczytaniu książki Josepha Murphiego znalazłam odpowiedź na...

Dorota | 2014-03-20

Książka ma na celu pokazać i pomóc odkryć nam potęgę naszej podświadomości. Czy jest to trudne? Na pewno nie jest aż tak proste jakby mogło nam się wydawać. Bardzo trudno jest nam uwierzyć w coś, w co już dawno straciliśmy nadzieję, albo wiemy że czegoś nie otrzymamy. Dlatego dla niektórych ta książka jest bajką, bo nie umieją ruszyć swoją wyobraźnią. A jednak, jeżeli czegoś bardzo zapragniemy i uwierzymy, że już to mamy, dostaniemy to. Potęga podświadomości w pewnym sensie pomaga nam zrozumieć Pismo Święte i to jakim wielkim darem obdarzył nas Bóg. Tym darem jest podświadomość.
Książka ta pomogła mi już nie raz.

"Jesteś taki, jak twoje myśli". Cytat ten ma na celu uświadomić nam, że mamy takie życie jakie są nasze myśli. Dlatego bez względu na to co się wokół nas dzieje, zawsze powinniśmy być optymistami (choć nie zawsze się to udaje) :).

Paweł | 2016-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2016

„Potęga podświadomości” Joseph-a Murphy jest już dzisiaj nieco archaiczna, jako źródło do nauki samodoskonalenia się i pracy nad swoją osobowością. Główna teza autora polega na szukaniu siły w samym sobie, a ściślej mówiąc w swoim umyśle z naciskiem na tą jego część, odpowiedzialną za wewnętrzną równowagę umysłową i samoświadomość osobniczą. Autor swoje tezy często okrasza mistycyzmem religijnym, co nieco rozmywa przekaz. Jednak można wyłuskać uniwersalne zasady rządzące ludzkim umysłem, a w konsekwencji postępowaniem danego człowieka. Większości są to oczywiste prawdy, które jednak w codziennej aktywności i powtarzalności schematu dnia codziennego, gdzieś gubimy ze stratą dla siebie i swojego otoczenia.

"Potęga podświadomości" przedstawia tajniki dostrzegania rzeczywistości, o umyśle i psychice dużo cennych, wartościowych porad jest napisanych.
To poradnik wspaniale wydany, jest zdecydowanie dla mnie dobrą, ciekawą książką czytam w pełnym skupieniu, w spokoju dużo wniosła w moje życie książka ma dużo wartości życiowych warto było przeczytać nie żałuje.

gniotek | 2010-03-29

Nie polecam książki, jest dziwna. Testy, które są w niej opisane mogą bardzo negatywnie wpłynąć na wasze późniejsze życie. Osoby mocno wierzące zdecydowanie NIE POWINNY czytać tej książki.

To publikacja dla ateistów, ćpunów i innych, którzy nie boją się stawić czoła prawdziwej śmierci. ODRADZAM KURDE, ODRADZAM.

Orzeł | 2013-04-24

Chyba najbardziej znana z serii książek o "nieograniczonych możliwościach ludzkiego umysłu". Wedle tej na wskroś New Age'owskiej ideologii, która ostatnimi laty urosła do rangi guasi religijnej wręcz mody, nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko zamknąć oczy, wziąć głęboki oddech, no może trzy, i wyobrazić sobie pożądany rezultat a ludzki mózg - hocus pocus - zaczyna nieświadomie pracować nad jego materializacją.
Idea jest szczytna, a zagadnienie możliwości ludzkiego umysłu należy niewątpliwie do najbardziej fascynujących i najsłabiej zbadanych. Nie przecząc oczywistości, że nie wiemy jeszcze wszystkiego o działaniu naszego mózgu, chciałbym się krytycznie odnieść do tego typu publikacji z perspektywy swoich kilkunastoletnich przemyśleń nad tym wartym uwagi zagadnieniem. Sięgając po tego typu publikacje kilkanaście lat temu byłem pozytywnie nastawiony do tematyki. Z czasem, poznawszy różne punkty widzenia, nabrałem jednak sceptycyzmu, nie co do samej idei może, a co do jej...

Całe szczęście, że moja podświadomość kazała mi doczytać tę książkę do końca. Inaczej żałowałabym. I to mocno.
Kupiłam 'Potęgę podświadomości' z czystej ciekawości. Po lekturze pierwszej połowy tego poradnika byłam gotowa rzucić książką w kąt i napisać zjadliwą opinię o 'nawiedzonych opiniach pana Murphy'ego', 'głupich wymysłach na temat Nieskończonej Inteligencji' czy 'przekonaniu, że samym wyobrażeniem coś spełnię, jak np. historia o torebce lub znikającym raku'. Na szczęście dokończyłam książkę, i z całą pewnością stwierdzę, że pan Murphy jest trochę nawiedzony, ale ma rację. No, nadal z tym rakiem mam wątpliwości, ale w innych dziedzinach życia jego tezy się sprawdzają. Po prostu druga połowa 'Potęgi podświadomości' to praktyczne zastosowania porad. Aż mnie zatkało, kiedy czytałam dalej, bo okazało się, że sama (świadomie czy nie, tego już nie wiem ;-)) stosuję techniki pana Murphy'ego w niektórych dziedzinach życia. Tylko nie wiedziałam, że robię coś, co zachęca do działania...

Sir_Ace | 2010-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Zbiór porad i postaw życiowych, spośród których część wydaje się być sensowna (myśl pozytywnie, pielęgnuj swój umysł), inne są stekiem bzdur (Gdy naprawdę pragniesz jakiejś torebki, nie daj po sobie tego poznać, tylko usilnie wyobrażaj sobie, że trzymasz ją w rękach. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ktoś ci ją kupi).
Do czytania z głową.