Potęga podświadomości

lukrlirja

Inne wydania

źródło okładki: https://www.google.pl/search?q=joseph+murphy+pot%C...»

Agnieszka | 2012-07-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy tę książkę pożyczyła mi dziewczyna mojego ciotecznego brata przekonywała mnie,że kiedy ją przeczytam może odmienić się moje życie,spełnić się mogą wszystkie moje marzenia.
Mówiła,że droga ku temu jest bardzo prosta; muszę tylko uwierzyć w to co pisze autor i wcielić w swoje codzienne życie rady i wskazówki autora,dotyczące tego jak postępować by pozwolić naszej podświadomości urzeczywistniać nasze marzenia, plany i oczekiwania.
Szczerze mówiąc podchodziłam do tego sceptycznie i wcale nie miałam ochoty przeczytać tej książki, jednak przeczytałam by nie sprawić jej przykrości.

Dla mnie ta książka to bajka dla naiwnych trochę z pogranicza fantasy.
Autor np przekonuje czytelnika,że jeśli podoba nam się torebka i bardzo chcemy ją mieć wystarczy,że z całej siły skoncentrujemy się na tym pragnieniu i z wizualizujemy sobie że trzymamy ją już w ręce a nasze marzenie się spełni. Czyż to nie brzmi jak bajka?
Czytającym "Potęgę podświadomości" zalecam zdrowy rozsądek i podchodzenie do...

Marek | 2011-07-30

Niektórzy ludzie nie są w stanie pojąć sensu tej książki. Pomaga ona ludziom uwierzyć w siebie i swoje marzenia. Jest napisana w komercjalny sposób, bo jest poradnikiem, dla szerokiego grona ludzi. Lecz opisuje ona jedno z najważniejszych zagadnień ówczesnej psychologii, które jest uznane za fakt. Nie jest to podręcznik psychologii, zatem autor opisuje to w nieco mistyczny sposób. Myślę, że wielu ludzi powinno ją przeczytać.

Dorota | 2014-03-20

Książka ma na celu pokazać i pomóc odkryć nam potęgę naszej podświadomości. Czy jest to trudne? Na pewno nie jest aż tak proste jakby mogło nam się wydawać. Bardzo trudno jest nam uwierzyć w coś, w co już dawno straciliśmy nadzieję, albo wiemy że czegoś nie otrzymamy. Dlatego dla niektórych ta książka jest bajką, bo nie umieją ruszyć swoją wyobraźnią. A jednak, jeżeli czegoś bardzo zapragniemy i uwierzymy, że już to mamy, dostaniemy to. Potęga podświadomości w pewnym sensie pomaga nam zrozumieć Pismo Święte i to jakim wielkim darem obdarzył nas Bóg. Tym darem jest podświadomość.
Książka ta pomogła mi już nie raz.

"Jesteś taki, jak twoje myśli". Cytat ten ma na celu uświadomić nam, że mamy takie życie jakie są nasze myśli. Dlatego bez względu na to co się wokół nas dzieje, zawsze powinniśmy być optymistami (choć nie zawsze się to udaje) :).

Paweł | 2016-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2016

„Potęga podświadomości” Joseph-a Murphy jest już dzisiaj nieco archaiczna, jako źródło do nauki samodoskonalenia się i pracy nad swoją osobowością. Główna teza autora polega na szukaniu siły w samym sobie, a ściślej mówiąc w swoim umyśle z naciskiem na tą jego część, odpowiedzialną za wewnętrzną równowagę umysłową i samoświadomość osobniczą. Autor swoje tezy często okrasza mistycyzmem religijnym, co nieco rozmywa przekaz. Jednak można wyłuskać uniwersalne zasady rządzące ludzkim umysłem, a w konsekwencji postępowaniem danego człowieka. Większości są to oczywiste prawdy, które jednak w codziennej aktywności i powtarzalności schematu dnia codziennego, gdzieś gubimy ze stratą dla siebie i swojego otoczenia.

gniotek | 2010-03-29

Nie polecam książki, jest dziwna. Testy, które są w niej opisane mogą bardzo negatywnie wpłynąć na wasze późniejsze życie. Osoby mocno wierzące zdecydowanie NIE POWINNY czytać tej książki.

To publikacja dla ateistów, ćpunów i innych, którzy nie boją się stawić czoła prawdziwej śmierci. ODRADZAM KURDE, ODRADZAM.

książek: 1954

Całe szczęście, że moja podświadomość kazała mi doczytać tę książkę do końca. Inaczej żałowałabym. I to mocno.
Kupiłam 'Potęgę podświadomości' z czystej ciekawości. Po lekturze pierwszej połowy tego poradnika byłam gotowa rzucić książką w kąt i napisać zjadliwą opinię o 'nawiedzonych opiniach pana Murphy'ego', 'głupich wymysłach na temat Nieskończonej Inteligencji' czy 'przekonaniu, że samym wyobrażeniem coś spełnię, jak np. historia o torebce lub znikającym raku'. Na szczęście dokończyłam książkę, i z całą pewnością stwierdzę, że pan Murphy jest trochę nawiedzony, ale ma rację. No, nadal z tym rakiem mam wątpliwości, ale w innych dziedzinach życia jego tezy się sprawdzają. Po prostu druga połowa 'Potęgi podświadomości' to praktyczne zastosowania porad. Aż mnie zatkało, kiedy czytałam dalej, bo okazało się, że sama (świadomie czy nie, tego już nie wiem ;-)) stosuję techniki pana Murphy'ego w niektórych dziedzinach życia. Tylko nie wiedziałam, że robię coś, co zachęca do działania...

Orzeł | 2013-04-24

Chyba najbardziej znana z serii książek o "nieograniczonych możliwościach ludzkiego umysłu". Wedle tej na wskroś New Age'owskiej ideologii, która ostatnimi laty urosła do rangi guasi religijnej wręcz mody, nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko zamknąć oczy, wziąć głęboki oddech, no może trzy, i wyobrazić sobie pożądany rezultat a ludzki mózg - hocus pocus - zaczyna nieświadomie pracować nad jego materializacją.
Idea jest szczytna, a zagadnienie możliwości ludzkiego umysłu należy niewątpliwie do najbardziej fascynujących i najsłabiej zbadanych. Nie przecząc oczywistości, że nie wiemy jeszcze wszystkiego o działaniu naszego mózgu, chciałbym się krytycznie odnieść do tego typu publikacji z perspektywy swoich kilkunastoletnich przemyśleń nad tym wartym uwagi zagadnieniem. Sięgając po tego typu publikacje kilkanaście lat temu byłem pozytywnie nastawiony do tematyki. Z czasem, poznawszy różne punkty widzenia, nabrałem jednak sceptycyzmu, nie co do samej idei może, a co do jej...

Kamila | 2011-02-06
Przeczytana: marzec 2004

To była pierwsza książka o tej tematyce, którą przeczytałam. Miejscami można odnieść wrażenie, że autor jest szalony, nie mniej jednak do mnie książka przemówiła. Mało tego - to właśnie od niej rozpoczął się długi proces zmian mojej świadomości i podejścia do życia.
Lubię do niej czasami wrócić.

Sir_Ace | 2010-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Zbiór porad i postaw życiowych, spośród których część wydaje się być sensowna (myśl pozytywnie, pielęgnuj swój umysł), inne są stekiem bzdur (Gdy naprawdę pragniesz jakiejś torebki, nie daj po sobie tego poznać, tylko usilnie wyobrażaj sobie, że trzymasz ją w rękach. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ktoś ci ją kupi).
Do czytania z głową.

Felzmann | 2015-08-26

"Myśl pozytywnie" - i tak przez całą książkę. Co w tym nadzwyczajnego? Ja tego nie kupuję.