Jedna literka, a zmiana wielka

Seria: Na końcu języka
Wydawnictwo: Literatura
jagarkar

Jedna literka, a zmiana wielka to książka o homofonach (nie mylić z hełmofonami!). Czyli takich wyrazach, które brzmią identycznie, ale różnią się pisownią i znaczeniem. Tak jak kod i kot, smog i smok albo, za przeproszeniem, gatki i gadki. Trzeba postępować z nimi niezwykle ostrożnie! Ale niech nikt sobie nie pomyśli, że to nie jest wesoła i rozbrykana książka dla wesołych i rozbrykanych...

Ale niech nikt sobie nie pomyśli, że to nie jest wesoła i rozbrykana książka dla wesołych i rozbrykanych Czytelników, tylko jakaś poważna rozprawa naukowa. Poważna?! Nigdy w życiu! Poczytajcie zresztą o gatkach Zdzicha, o Czesi, śpiącej na grzędzie, o spadających z nieba wyrkach... a sami się przekonacie, że o powadze nie może tu być mowy :-)

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2011

źródło okładki: www.literatura.com.pl

Agawi | 2014-09-10

Jeśli dziecko jeszcze nie potrafi czytać to nie zrozumie tych wierszyków. A jeśli już potrafi to poczyta jak mama każe. Czuć że te wierszyki są takie edukacyjne. Wg mnie inne zbiory pani Frączek są lepsze.

Przeczytana: 29 grudnia 2013

Boska książka, jak każda tej autorki.
No i dowiedziałam się co to są homofony, nawet ok 30-tki można się jeszcze czegoś nauczyć o języku polskim :)

joan_stark | 2017-05-29
Na półkach: 2017