Dziedzictwo III

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Ewa

Pisarka była wnuczką Juliusza Kossaka."Dziedzictwo" to saga o jej rodzinie a zwłaszcza o dziadku. 3 tomy stanowią wyprawę w przeszłość,ukazują dawne obyczaje życia w dworze, atmosferę życia emigracji w Paryżu. Dużą rolę w powieści odgrywają przedstawiciele życia politycznego i spiskowego. Ostatni tom przedstawia obraz Powstania Styczniowego. 2 i 3 tom "Dziedzictwa" napisała wspólnie z mężem Zygmuntem Szatkowskim.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Koronczarka | 2016-05-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 26 maja 2016

Kopalnia wiedzy o przebiegu powstania (ukazanego subiektywnie, kto chce całościowego obrazu, niech sięga po literaturę fachową), obyczajach, drobnych zdarzeniach i anegdotach. Taka masa ludzi się tam tłoczy, że uprzykrza czytanie, ale jeśli ktoś chce szczegółu, jeśli wyobraźni potrzebny drobny konkret, to ta książka jest jedyna w sowim rodzaju. Familia Kossaków pokazuje się jedynie od czasu do czasu, upozowana jak do portretu, wyidealizowana.

Monika | 2013-07-15
Przeczytana: styczeń 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Już nie tak wciągająca jak część 1i 2

Kasia | 2018-01-30