Zgłosuj na książki roku 2017
Życie Chopina/Kazimierz Wierzyński; z przedmową Artura Rubinsteina.
Katarzyna

Artur Schodziński | 2015-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 31 maja 2015

Rewelacyjna biografia Geniusza. Napisana pięknym językiem i stylem. Autor podszedł do Chopina z wielką wrażliwością i empatią. Bardzo wyraziście ukazane tło historyczne.
Szczególnie polecam audiobooka okraszonego utworami opisywanymi w książce.
Prawdziwa uczta dla duszy!

Anika | 2012-05-16
Przeczytana: 14 maja 2012

Książka, od której nie mogłam się oderwać od pierwszych jej zdań, co może być nieco zaskakujące - została napisana w latach 40 ubiegłego stulecia. "Życie Chopina" to niezwykła biografia. Przemawia za nią wszystko, każde zdanie, rozdział.

Pierwsze co rzuca się w oczy podczas czytania "Życia" to przepiękna polszczyzna, kunszt słowa autora-poety. Jako biografia jest to dzieło obszerne, wyczerpujące, zachwyciła mnie głębia portretu Chopina. "Bohater" staje przed nami w pełni, nie karykaturalny ani przesadzony, ale bardzo prawdziwy, każdy rys jego charakteru jest przejrzysty. Wierzyńskiemu udało się osiągnąć w biografii Chopina to, co niewielu przed nim się udawało. Następnym bardzo ważnym elementem tej książki jest szeroko rozbudowane tło historyczne, które pozwala na pełne zrozumienie charakterów, ich sytuacji, czasów, w których żyli. Autor barwnie opisuje historię - elementy powstania kościuszkowskiego, powstania styczniowego, sytuację Polski i Francji. Przez karty książki...

Maras | 2017-09-18

Napisana pięknym językiem i wciągająca od pierwszej strony biografia poświęcona jednemu z największych polskich kompozytorów.

basklar | 2013-02-24

Niby biografia, ale napisana takim pięknym językiem, że czyta się ją z zapartym tchem jak najlepszą książkę przygodową…

monika5555 | 2016-08-22
Na półkach: 2017, Przeczytane