Matemagicy. Jak ze wszystkiego wyczarować matematykę

Tłumaczenie: Hanna Turczyn-Zalewska
Wydawnictwo: G+J
Mathmagicians. How maths applies to everything
978-83-7596-282-6
Dorota

Jak zważyć swoją głowę, nie odcinając jej? Co czyni z ? najdziwniejszą liczbę na świecie? Dlaczego większość ludzi ma więcej nóg niż wynosi średnia? Przyłącz się do Johnny'ego Balla i przeżyj pełną emocji przygodę, towarzysząc mu w niezwykłej podróży przez matematykę od starożytnych matemagików po współczesną naukę. Przedstawiona w tej książce fascynująca historia liczb i pomiarów pokazuje, jak ludzie odsłaniali ukryte wszędzie matematyczne wzorce oraz odkrywali, że wszystko działa dzięki matematyce. Dowiedz się, jak dzięki słońcu i gwiazdom ludzie nauczyli się mierzyć czas. Odkryj, w jaki sposób błędny pomiar wielkości Ziemi doprowadził do odkrycia Ameryki. Zobacz, jak można mierzyć huragany, trzęsienia ziemi oraz inne katastrofy naturalne. Johnny Ball stworzył i poprowadził wiele programów telewizyjnych dla dzieci na temat nauk przyrodniczych i matematyki, w tym Think of a Number, który zmienił myślenie o matematyce całego pokolenia dzieci. Wiek, jak sprawić, żeby matematyka stała się łatwa, zabawna i fascynująca. Napisał pięć książek dla dzieci oraz pięć sztuk scenicznych, w tym znakomity musical edukacyjny Tales of Maths and Legends. Ponadto często pisze artykuły i wygłasza wykłady o matematyce i naukach przyrodniczych. Od starożytności po dzień dzisiejszy dzięki matematyce ludzkość może uprawiać ziemię, badać swoją planetę, wznosić spektakularne budowle oraz odkrywać, jak działa wszechświat. Przedstawiona w tej książce fascynująca historia liczb i pomiarów pokazuje, jak ludzie odsłaniali ukryte we wszystkim matematyczne wzorce oraz odkrywali, jak dzięki matematyce wszystko działa. Dowiedz się, jak dzięki słońcu i gwiazdom ludzie nauczyli się mierzyć czas.

Kasia | 2014-10-10
Przeczytana: październik 2014

Spodziewałam się czegoś lepszego. Książka jest kolorowa. Wg. mnie książka adresowana jest dla dzieci ciekawych świata uczęszczających do szkoły podstawowej.

Zaczytana27 | 2016-09-11
darekpl20 | 2014-12-30