Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Diogenes
Terra-X, Expeditionen ins Unbekannte, Von Mallorca zum Ayers Rock
83-7227-279-4
Bacha85

Opowieści Terra-X prowadzą nas do Australii, Kanady, Brazylii, Jemenu, Szwajcarii i na Majorkę. Skąd wzięły się posępne legendy wokół Via Mala? Co z tak niesłychaną siłą przez 200 lat przyciąga do Money Pit awanturników, naukowców, milionerów i wszelkiej maści poszukiwaczy? Czyżby kryły się tam rękopisy Szekspira lub francuskie klejnoty koronne? Dlaczego templariusze wynieśli się z Majorki?...

Skąd wzięły się posępne legendy wokół Via Mala? Co z tak niesłychaną siłą przez 200 lat przyciąga do Money Pit awanturników, naukowców, milionerów i wszelkiej maści poszukiwaczy? Czyżby kryły się tam rękopisy Szekspira lub francuskie klejnoty koronne? Dlaczego templariusze wynieśli się z Majorki? Gdzie leży owiane legendami miasto Muribeki?
Gottfried Kircher i jego zespól poruszają się po historycznych śladach cywilizacji, tajmneiczych wydarzeń, magicznych kultów i legend z ogromną swobodą, co czyni lekturę książi prawdziwie pasjonującą.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie