Dręcząca zazdrość. Historia pewnego uzdrowienia

Wydawnictwo: Jedność
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

zazdrość nie jest czymś naturalnym! To poważna anomalia, tym bardziej, że dotyka niemal wszystkich zaangażowanych w jakiekolwiek uczuciowe relacje. Każdy problem wymaga rozwiązania, także z zazdrością musimy sobie umieć i chcieć poradzić. Autorka książki terapeutka, pomaga zrozumieć, że zazdrość to destrukcyjny, patologiczny stan, w którym zaburzeniu ulega nasze postrzeganie rzeczywistości, myślenie i działanie. zazdrość osacza rani i jednocześnie uzależnia, może odebrać radość życia i spowodować wiele psychicznych urazów.

Karolina | 2011-05-18
Na półkach: Własne., Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2011

Czytając opis książki, spodziewałam się, że będzie zawierała praktyczne porady psychologiczne na temat zazdrości, radzenia sobie z nią.
W książce, owszem, jest podany jeden sposób - przyjście do Boga.
Opis na okładce, jednak nie sugeruje, że jest to poradnik religijny.
Co do treści - bardzo szybko mi się czytało, dobrze napisana. Od czasu do czasu wtrącenia z psychologii.
Książka jest świadectwem autorki. Jej osobistymi przeżyciami, opisuje relację pomiędzy nią i jej mężem oraz w jaki sposób dążyła do uwolnienia się od zazdrości, jak zawierzała się Bogu, jak Bóg zmieniał ją.
Sama dla siebie, coś nieco z książki wybrałam, 'wyciągnęłam', choć pewnie książki nie kupiłabym wiedząc co zawiera.
Jednak oczekiwałam przeczytać książkę psychologiczną o zazdrości, bez mieszania w to Boga.

litpawel | 2015-07-30
KoKa | 2015-07-07