Mężczyzna mocny miłością. Być księdzem dzisiaj

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
978-83-7424-723-8
Mateusz Kuca

Ks. Marek Dziewiecki podkreśla, że potrzebujemy księży mocnych w miłości i mężnych na miarę Jana Pawła II i ks. J. Popiełuszki. Jezus powołuje do kapłaństwa mężczyzn po to, by byli mężni w głoszeniu Jego prawdy i miłości, w fascynowaniu Bogiem, człowiekiem i świętością. Ta książka pomaga świeckim lepiej rozumieć misję księży i owocniej z nimi współpracować. Księżom zaś pomaga odnowić w sobie powołanie do wielkiej i wiernej miłości.

"Ksiądz to mężczyzna zaskoczony przez Boga miłością, która przynagla fo troski o bliźniego. To Boży świadek prawdy o całym człowieku: z jego pięknem, ideałami i powołaniem do świętości, ale też z jego słabościami, cierpieniami i grzesznością."

źródło opisu: Edycja Świętego Pawła, 2010

grzeslaw | 2013-05-31