Kod miłosierdzia

Okładka książki Kod miłosierdzia Marek Dziewiecki
Okładka książki Kod miłosierdzia
Marek Dziewiecki Wydawnictwo: RTCK nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
RTCK
2021-01-01
2016-05-31
RTCK

"Kod miłosierdzia" to mocno skrócona wersja książki "Wybacz, pojednaj się i kochaj ! " wydanej w 2017 roku przez Wydawnictwo Świętego Pawła. Wstęp jest inny, po wstępie zdania już się powtarzają, jest ich mniej, są inaczej posegregowane, żeby podstawowa treść książki była łatwiejsza w zrozumieniu. Do tego czcionka jest wielka zrobiona pod osoby starsze z wadami wzroku. Jeżeli ktoś ma problemy ze wzrokiem to raczej to uproszczone wydanie RTCK, a jeśli ktoś woli więcej treści (i mniejszą czcionkę przy okazji) i zagłębić się bardziej w temat to wydanie Wydawnictwa Świętego Pawła.

Dobre kazanie o miłości i miłosierdziu. Jednak książka w moim odczuciu trochę za długa. Dobre podsumowanie na ostatniej stronie. Najważniejsze to fakt że zostaniemy rozliczeni z miłości, warto o tym pamiętać i tak żyć.

Bardzo dobra książka, porządkująca podejście do pojednania.
Pomimo tego, ze wiele razy słuchałam księdza Dziewieckiego na You Tube to i tak przeczytałam książkę z przyjemnością i zachowam ją na zawsze.

Bardzo dobra książka, porządkująca podejście do pojednania.

Świetnie wytłumaczone, jak odróżnić miłość i miłosierdzie od naiwności i frajerstwa oraz że przebaczenie to nie to samo co pojednanie. Ważna pozycja w mojej biblioteczce.

Kolejna świetna konferencja ks. Dziewieckiego. Tym razem na tapecie temat miłosierdzia. Autor pokazuje, jak bardzo błędnie często rozumiemy kwestię miłosierdzia - jako bezmyślne wybaczanie osobom, które w ogóle na to nie zasługują (na dany moment oczywiście) i dalsze pozwalanie na to, by inni nas krzywdzili. Pozwala spojrzeć z dystansem na swoje życie i także na uzmysłowienie sobie, że jeśli mi krzywdzimy, to nie mamy prawa żądać wybaczenia, możemy o nie co najwyżej prosić, jednocześnie zadośćuczyniając innym za krzywdy,

To jedne z najwspanialszych rekolekcji o relacjach, jakie usłyszałam w moim życiu.

• Storytel
  • 2023 PRZECZYTANE
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Kod miłosierdzia