Nicaraguita

Wydawnictwo: Glob
popularnonaukowa
Izaa

Roman Dobrzyński jest znanym autorem publikacji prasowych, książek oraz reportaży filmowych i programów telewizyjnych o tematyce iberoamerykańskiej. "Nicaraguita" to plon jego pobytu w Nikaragui w sierpniu 1983 roku, w cztery lata po obaleniu dyktatury Somozy; jest relacja naocznego świadka wspartą refleksją i próbą analizy zachodzących w tym kraju procesów. Autor ukazuje zwykłych ludzi, ich...

"Nicaraguita" to plon jego pobytu w Nikaragui w sierpniu 1983 roku, w cztery lata po obaleniu dyktatury Somozy; jest relacja naocznego świadka wspartą refleksją i próbą analizy zachodzących w tym kraju procesów. Autor ukazuje zwykłych ludzi, ich codzienne zmagania z rzeczywistością, troski i radości, a przede wszystkim pełną poświęcenia i nadziei walkę o lepsze jutro. Liczne odwołania do przeszłości stanowią tło historyczne i uzasadniają nową sytuację społeczno - polityczną powstałą w wyniku rewolucji sandinistowskiej.
Oddajemy w ręce czytelnika zbiór reportaży, esejów, wywiadów odznaczających się swoistym dla tego kraju, a egzotycznym dla nas kolorytem realiów.

źródło opisu: Okładka książki

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!