Ulica Zamenhofa

Wydawnictwo: Kleks
8371943776
Esperanto, język, Zamenhof, wywiad
ellatiene

Wywiad Romana Dobrzyńskiego z Ludwikiem Krzysztofem Zaleskim Zamenhofem wnukiem Ludwika Zamenhofa twórcy języka Esperanto. Panie profesorze, co pan uważa za swój największy sukces życiowy? To, że jestem dziadkiem i wnukiem jednocześnie; dziadkiem w rodzinie, wnukiem dla zwolenników języka międzynarodowego. Zdarza się, że pełnię tę rolę nie tylko w granicach ruchu esperanckiego. Otrzymałem...

Panie profesorze, co pan uważa za swój największy sukces życiowy?
To, że jestem dziadkiem i wnukiem jednocześnie; dziadkiem w rodzinie, wnukiem dla zwolenników języka międzynarodowego. Zdarza się, że pełnię tę rolę nie tylko w granicach ruchu esperanckiego. Otrzymałem niedawno list od dziesięcioletniego Francuza: "Wiem, że jest pan wnukiem twórcy esperanta. Ja też chciałbym stworzyć język międzynarodowy, proszę napisać, jak się to robi".

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

julla | 2019-02-14