Kochany tatuś

Wydawnictwo: Debit
Papa Tresor
dziecko, rodzina, tata, uczucia
Isadora

Kolejna w serii pięknie ilustrowanych książeczek traktujących o wyjątkowych emocjach i bliskich osobach. Tym razem bohaterem wierszowanej opowieści autorstwa Agnieszki Frączek jest najważniejszy w życiu dziecka mężczyzna – tatuś. Książkę można polecić zarówno, jako wzruszający prezent z okazji Dnia Ojca jak i, jako sympatyczną lekturę dla dzieci w każdym wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Debit

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/

Misia-i-Tosia | 2014-02-12

"Kochany tatuś" to książeczka, która opisuje jak ważną jest postacią Tata w życiu dziecka i jaką ważna rolę odgrywa. Jako dorośli często zapominamy, że dzieci potrzebują naszej uwagi nawet drobne rzeczy dla nas dla nich są najwyższej wagi.
Książeczka opowiada o tym jak razem gotują, bawią się lalkami, obsypują się pocałunkami. zimą szaleją na śniegu, tatuś opowiada śmieszne historie. Jak widzicie tatuś może wiele rzeczy :).
Jednak czasem miewa zły humor, jest zmęczony po pracy ale i tak mimo wszystko kocha swoją córeczkę.
Moja Michasia zachwycona była tą książeczką jak czytałam to mówiła, że tak się z tatą bawi jak ta dziewczynka więc jak widać można tu odnaleźć cząstkę siebie.
Uważam, że to fajna pozycja na prezent z tyłu jest miejsce na wpisanie dedykacji:
"Dla mojego kochanego tatusia od ... "
Pewnie nie jeden tatuś doceni taką książeczkę i zrozumie jak ważne są relacje na linii rodzic - dziecko zwłaszcza teraz gdy każdy zabiegany. Książeczka uświadamia, że niewiele potrzeba by...

| 2013-05-09

Miła niespodzianka wśród setek książek o misiach, zajączkach itp. Świetna książka dla dziecka oraz taty; pokazuje jaki jest ważny, potrzebny i kochany. Podoba mi się też wtrącenie o tym, że poza maleństwem jest jeszcze jedna osoba bardzo bliska sercu taty - mama. Całość pisana wierszem, ilustracje wspaniałe.

książek: 1987
Lavenda | 2012-12-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo, bardzo ujmująca. Śliczne ilustracje i niezwykle uroczy wierszowany utwór Agnieszki Frączek tworzą razem cudownie ciepłą i przemiłą całość. Książeczka, do której chce się wracać, a rymowany, choć nie banalny, tekst łatwo wpada w ucho i przy którymś z kolei czytaniu dziecko ma frajdę, dopowiadając kolejne wersy :)

Na półkach: Przeczytane, Debit

"Kochany tatuś" jest to wierszyk o tatusiu opowiadany przez jego córeczkę.

Dziewczynka wspólnie z tatą piecze ciasto, razem brykają i chichoczą, wymyślają mnóstwo ciekawych zabaw, chodzą na lody, obsypują się całusami, zimą szaleją na śniegu, bawią się lalkami, latają wannolotem, tatuś opowiada córeczce śmieszne historie...
Czasem również ma zły humor lub ma bardzo wiele pracy, ale i tak kocha swoją córeczkę najbardziej na świecie :)

Ta książeczka jest po prostu przepiękna :) Wierszyk w niej zawarty jest śliczny, dziecięcy, zabawny... Jak wszystkie tej autorki :) Natomiast ilustracje wykonane przez Panią Angélique Pelletier są cudowne. Ogromnie kolorowa, takie dziecięce, takie dziecięce, naprawdę coś ślicznego, aż chce się ją przeglądać, najlepiej od razu kilka razy :)

Wiem, wiem, że zachwalam tak tą książeczkę, ale to wszystko jak najbardziej szczerze. Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia i mimo, że to wierszyk o dziewczynce i jej tatusiu to bardzo spodobał on się...

Isadora | 2012-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

Moja dzisiejsza propozycja dla najmłodszych to pogodna i mądra książeczka o wzruszającym tytule i treści emanującej pozytywną energią. "Kochany tatuś" - bo o niej mowa - jest uroczą, zabawną, łatwo wpadającą w ucho opowiastką zwracającą uwagę na fakt, jak ważną i niezastąpioną postacią jest dla malucha ojciec oraz jak wielką odgrywa rolę w jego życiu.
Dziecięcy narrator w prostych, trafiających do serca słowach uświadamia, że bycie ojcem to wielki przywilej, a zarazem ogromna odpowiedzialność. Podkreśla wagę tak wyczekiwanych przez malucha, naturalnych, pełnych czułości gestów, jak przytulanie, uśmiechy, całusy, wspólne zabawy i żarty, które w znaczący sposób wpływają na kształtowanie specyficznej więzi między ojcem a dzieckiem. Tatuś to osoba, w której opiekuńczych ramionach można ukryć się przed całym złem świata, która zawsze pocieszy, rozbawi, wysłucha, zrozumie, a kiedy trzeba - okaże swój autorytet. Budzi poczucie bezpieczeństwa, ale też jest doskonałym towarzyszem wspólnych...