Kochany tatuś

2012-05-01
2012-05-01
32 min.
dziecko rodzina tata uczucia

Ciepła, pełna różnych uczuć książka o relacji ojca z córką. Tekst jest rymowany dzięki czemu będzie przystępny również dla młodszego dziecka.

O tym, że tata nie widzi świata poza swoją córką i choć czasem jest bardzo zmęczony to i tak próbuje spędzić czas z bliskimi. O tym, że nawet tatę dopadają smutki a uśmiech córki jest w stanie poprawić jego samopoczucie.

Rysunki są bardzo proste, takie dziecinne. Czcionka taka udziwiona, ale sam tekst bardzo nam się podobał. Polecamy!

Rysunki...

super książka o relacjach taty z córką. Ładnie zilustrowana

super książka o relacjach taty z córką. Ładnie zilustrowana

"Kochany tatuś" to książeczka, która opisuje jak ważną jest postacią Tata w życiu dziecka i jaką ważna rolę odgrywa. Jako dorośli często zapominamy, że dzieci potrzebują naszej uwagi nawet drobne rzeczy dla nas dla nich są najwyższej wagi.
Książeczka opowiada o tym jak razem gotują, bawią się lalkami, obsypują się pocałunkami. zimą szaleją na śniegu, tatuś opowiada śmieszne historie. Jak widzicie tatuś może wiele rzeczy :).
Jednak czasem miewa zły humor, jest zmęczony po pracy ale i tak mimo wszystko kocha swoją córeczkę.
Moja Michasia zachwycona była tą książeczką jak czytałam to mówiła, że tak się z tatą bawi jak ta dziewczynka więc jak widać można tu odnaleźć cząstkę siebie.
Uważam, że to fajna pozycja na prezent z tyłu jest miejsce na wpisanie dedykacji:
"Dla mojego kochanego tatusia od ... "
Pewnie nie jeden tatuś doceni taką książeczkę i zrozumie jak ważne są relacje na linii rodzic - dziecko zwłaszcza teraz gdy każdy zabiegany. Książeczka uświadamia, że niewiele potrzeba by dziecko poczuło się szczęśliwe szalejąc z tatą u boku. A chyba nie ma nic piękniejszego niż usłyszeć od dziecko kocham cię :)

Bardzo, bardzo ujmująca. Śliczne ilustracje i niezwykle uroczy wierszowany utwór Agnieszki Frączek tworzą razem cudownie ciepłą i przemiłą całość. Książeczka, do której chce się wracać, a rymowany, choć nie banalny, tekst łatwo wpada w ucho i przy którymś z kolei czytaniu dziecko ma frajdę, dopowiadając kolejne wersy :)

"Kochany tatuś" jest to wierszyk o tatusiu opowiadany przez jego córeczkę.

Dziewczynka wspólnie z tatą piecze ciasto, razem brykają i chichoczą, wymyślają mnóstwo ciekawych zabaw, chodzą na lody, obsypują się całusami, zimą szaleją na śniegu, bawią się lalkami, latają wannolotem, tatuś opowiada córeczce śmieszne historie...
Czasem również ma zły humor lub ma bardzo wiele pracy, ale i tak kocha swoją córeczkę najbardziej na świecie :)

Ta książeczka jest po prostu przepiękna :) Wierszyk w niej zawarty jest śliczny, dziecięcy, zabawny... Jak wszystkie tej autorki :) Natomiast ilustracje wykonane przez Panią Angélique Pelletier są cudowne. Ogromnie kolorowa, takie dziecięce, takie dziecięce, naprawdę coś ślicznego, aż chce się ją przeglądać, najlepiej od razu kilka razy :)

Wiem, wiem, że zachwalam tak tą książeczkę, ale to wszystko jak najbardziej szczerze. Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia i mimo, że to wierszyk o dziewczynce i jej tatusiu to bardzo spodobał on się również mojemu synkowi :)

"A gdy mnie ugryzie mucha,
tata moich skarg wysłucha
i na lody gnamy... Mniam!
Dobrze z tym tatusiem mam!"

Sami więc widzicie, że zarówno wierszyk jak i ilustracje są świetne. Na dodatek tekst w książeczce jest dość duży, więc na pewno idealnie sprawdzi się również podczas samodzielnego czytania przez starszaki :)
Czy nie byłoby wspaniale gdyby córeczka sama przeczytała swojemu tatusiowi taki fajny wierszyk? Jestem pewna, że każdy ojciec byłby zachwycony :)

Na końcu książki można również wpisać dedykację:
"Dla mojego kochanego tatusia od ..."
Więc idealnie nadaje się ona również jako prezent na Dzień Ojca. Swoją drogą to już niedługo :) Może dobrym pomysłem byłoby wręczenie tatusiowi przez córeczkę takiej pięknej książki ze specjalną dedykacją :)

"Kochany tatuś" jest to wierszyk o tatusiu opowiadany przez jego córeczkę.

Czasem również ma zły humor lub ma bardzo wiele...

Moja dzisiejsza propozycja dla najmłodszych to pogodna i mądra książeczka o wzruszającym tytule i treści emanującej pozytywną energią. "Kochany tatuś" - bo o niej mowa - jest uroczą, zabawną, łatwo wpadającą w ucho opowiastką zwracającą uwagę na fakt, jak ważną i niezastąpioną postacią jest dla malucha ojciec oraz jak wielką odgrywa rolę w jego życiu.
Dziecięcy narrator w prostych, trafiających do serca słowach uświadamia, że bycie ojcem to wielki przywilej, a zarazem ogromna odpowiedzialność. Podkreśla wagę tak wyczekiwanych przez malucha, naturalnych, pełnych czułości gestów, jak przytulanie, uśmiechy, całusy, wspólne zabawy i żarty, które w znaczący sposób wpływają na kształtowanie specyficznej więzi między ojcem a dzieckiem. Tatuś to osoba, w której opiekuńczych ramionach można ukryć się przed całym złem świata, która zawsze pocieszy, rozbawi, wysłucha, zrozumie, a kiedy trzeba - okaże swój autorytet. Budzi poczucie bezpieczeństwa, ale też jest doskonałym towarzyszem wspólnych zabaw, którego zaraźliwa wyobraźnia z miejsca przegania nudę.

Książeczka Agnieszki Frączek odwołując się do doświadczeń i skojarzeń doskonale znanych dziecku z najbliższego otoczenia oraz operując prostym, zrozumiałym językiem przypomina nam, jak wiele znaczą dla naszych pociech wspólnie z rodzicami spędzane chwile oraz jak ważną rolę w kształtowaniu ich osobowości i sfery emocjonalnej odgrywa ojciec. "Kochany tatuś" to w istocie wyidealizowany, choć bezsprzecznie pełen uroku obraz stosunków rodzinnych, za jakim tęskni każde dziecko. Uświadamia nam prostotę i piękno dziecięcych marzeń, których sens stanowi rodzicielskie zainteresowanie oraz szczerze, hojnie i na różne sposoby okazywane uczucie. Ta wzruszająca, pełna ciepła, a jednocześnie zabawna książeczka przypomina dziecięcym głosem o tym, co w życiu naprawdę ważne. Z jej treścią i przesłaniem idealnie harmonizuje utrzymana w pogodnej, pastelowej tonacji kolorystycznej szata graficzna. Bajecznie kolorowe, pełne dynamizmu, a zarazem radosne ilustracje przemawiają do dziecięcej wyobraźni, zaś duża czcionka oraz przejrzysty układ tekstu zachęcają do podjęcia samodzielnych prób czytania.
"Kochany tatuś" to mądra, pouczająca i dowcipna historyjka wyrażająca z lekkością i prostotą dziecięce pragnienia, która z pewnością znajdzie uznanie w oczach tak dzieci, jak i rodziców. Podkreśla znaczenie ciepłych, szczerych, opartych na miłości i zrozumieniu relacji rodzinnych, podpowiada, w jaki sposób je pielęgnować, pomaga kształtować emocjonalną więź z ojcem niezbędną dla prawidłowego rozwoju każdego malucha. Gorąco polecam tę rewelacyjną książeczkę wszystkim kochanym tatusiom i ich cudownym pociechom :)

Dziecięcy narrator w...

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Do kupienia-Amela
  • Dziecięca półeczka

Dodaj cytat z książki Kochany tatuś