Trudne dziecko

Tłumaczenie: Monika Rozwarzewska
Wydawnictwo: Rebis
poradniki
Marion

Jeśli twoje dziecko ciągle narzeka, jest grymaśne, reaguje złością na zakazy, ignoruje polecenia - musisz koniecznie przeczytać tę książkę! Autorki pokazują biologiczne i środowiskowe uwarunkowania przyczyniające się do uciążliwego zachowania dzieci i doradzają, jak można pomóc im i sobie, sprostać wymaganiom, jakie stawia codzienne życie. Dzięki tej książce zapoznasz się z wynikami najnowszych badań medycznych dotyczących trudnych dzieci, dowiesz się jakie błędy wychowawcze najczęściej popełniasz i na które sposoby karania twoje dziecko nie zareagujesz.

źródło opisu: http://www.empik.com/trudne-dziecko-poland-janet,p1044911277,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/trudne-dziecko-poland-janet,p1044911277,ksiazka-p

Ajsha | 2013-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Jestem trochę zawiedziona bo spodziewałam się czegoś innego. Książka co prawda zwraca uwagę na autentyczność rodziców, pokazuje kilka prostych metod ale też nie jest jakaś rewolucyjna. Fajne jest to że podkreśla że trzeba podejść indywidualnie do każdego dziecka i że metody stosowane w przypadku innych dzieci mogą się nie sprawdzić bo dziecko jest po prostu inne a nie złe. Rewolucji ty dla mnie nie ma bo mam jakąś wiedzę na ten temat. Książka bardzo dobra dla osób które nie mają za wiele do czynienia z naukami społecznymi i czują brak kompetencji społeczno- rodzicielskich. Dla nich może to być naprawdę rewolucyjny poradnik ;)

mariola | 2016-10-22
kemado09 | 2016-02-18