Prawo rolne

Wydawnictwo: LexisNexis
978-83-7620-666-0
popularnonaukowa
Tomasz

W opracowaniu została przedstawiona ewolucja polskiego ustawodawstwa rolnego. Modele rozwiązywania kluczowych problemów agrarnych w skali prawnoporównawczej oraz sposoby regulowania zagadnień praktycznych – m.in. szeroko pojęty obrót nieruchomościami rolnymi, wsparcie rolnictwa ze środków Unii Europejskiej, systemy bezpieczeństwa i jakości produktów rolnych i żywnościowych – ukazano w krajowym porządku prawnym, z uwzględnieniem prawa unijnego. Przyjęcie takiej konstrukcji może być przydatne zarówno dla studentów prawa i administracji, jak i dla praktyków stosujących prawo rolne.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl