Jak zostałam nianią Polaków

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
978-83-7700-036-6
Daniel

Czy Dorota Zawadzka, słynna Superniania, miała problemy z wychowywaniem własnych dzieci? Czy sama była nieznośna? Jaką ma receptę na sukces, wychodzenie z niepowodzeń, budowanie ciepłych relacji rodzinnych?
Biografia Doroty Zawadzkiej to jednocześnie poradnik dobrego życia.

źródło opisu: Merlin

źródło okładki: Merlin

eunice | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Superniania uważa, że to, o której wracam z pracy jest moim wyborem i sama decyduję, ile mam czasu dla dziecka. Że mogę oświadczyć pracodawcy, że dwa dni w tygodniu będę wychodzić wcześniej albo część pracy zrobię w domu. A najlepiej wykonać jeden telefon do mediów i wtedy pracodawca ma przechlapane.
A ja uważam, że to stek bzdur i za takie nieżyciowe podejście to ja dziękuję.

AKor | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Niestety nie mogę zgodzić się ze wszystkimi wypowiedziami autorki, ale właśnie po to są książki, aby każdy mógł zabrać coś dla siebie. Polecam każdemu, przyjemnie się czyta i można zobaczyć świat mediów, od zupełnie innej strony.
BlessU.

niania09 | 2015-08-09

Już od jakiegoś czasu chciałam sięgnąc po którąś z książek pani Doroty i stwierdziła że zacznę od jej autobiografi. Myśle że był to dobry pomyśł bo warto co nieco dowiedzieć sie o autorze książek o dzieciach. I mimo że jest to jej biografia to co kikla stron wytyka mi moje błedy wychowawcze. Już nie mogę sie doczekać aż dorwę w bibliotece nastepną jej książke.

magdullla | 2012-05-20
Przeczytana: 20 maja 2012

Książkę przeczytałam z wielkim zainteresowaniem w ekspresowym tempie. Od jakiegoś czasu śledzę poczynania Zawadzkiej, podoba mi się jej podejście do życia, problemów i dystans dla samej siebie. Niania (choć nie lubi jak się ją tak określa) jest szczera w rozmowie, nie stara się przypodobać, nie ma wygórowanych ambicji związanych ze swoim wyglądem itp. Po prostu dobrze jej się ze sobą żyje, co nie oznacza, że nie ma problemów, słabości, lęków itp. Zachęcam do lektury.

ZielonaCytryna | 2012-08-12
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Dorota Zawadzka – nazwisko, które w zasadzie brzmi znajomo, ale trudno tak od razu dopasować je do konkretnej osoby. Jak dzwon, który dzwoni, ale nie wiadomo, w którym kościele. Ale gdyby powiedzieć: Dorota Zawadzka, Superniania, wszystkim rozjaśnia się w głowie i nazwisko, z którym jeszcze przed chwilą mieliśmy problem, personalizuje się.

Dorota Zawadzka w rozmowie z Katarzyną Skrzydłowską – Kalukin, daje się poznać od nieco innej strony, niż tej znanej nam z telewizji. Wyłania się z tej dyskusji obraz kobiety szczęśliwej, spełnionej, cieszącej się każdym dniem i umiejącej (na skutek wielu doświadczeń) spojrzeć na pewne problemy chłodnym okiem, bez zbędnych histerii. Bohaterka rozmowy odsłania kulisy powstania Superniani, opowiada o ciężkiej pracy, którą wykonywała na planie programu, o reakcjach ludzi na jej program oraz sytuacjach, z jakimi przyszło jej się w związku z tym zmierzyć. Poznajemy także jej dzieciństwo, lata studiów i pierwsze małżeństwo, brak tu jednak (z czego...

Martyna Kawnik | 2017-10-08
Przeczytana: 2015 rok

czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Polecam

sunshine | 2018-05-21
Na półkach: Przeczytane, E-book