7,25 (151 ocen i 28 opinii) Zobacz oceny
10
15
9
13
8
29
7
48
6
36
5
7
4
2
3
0
2
0
1
1
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788379883295
liczba stron
272
język
polski

Czternaście lat temu Ola, córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę. Ewa nie oszalała z rozpaczy, nie wyniosło jej na margines, nigdzie nie uciekła. Przeciwnie – starała się nadać sens nieszczęściu, które spotkało ją i Olę. „Ola to nami zrobiła” mówi o powstaniu Fundacji Akogo i kliniki Budzik. Myśl, że córka ma tu misję do spełnienia, trzyma Ewę przy życiu. A jakie to życie? Morderczo trudne,...

Czternaście lat temu Ola, córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę. Ewa nie oszalała z rozpaczy, nie wyniosło jej na margines, nigdzie nie uciekła. Przeciwnie – starała się nadać sens nieszczęściu, które spotkało ją i Olę. „Ola to nami zrobiła” mówi o powstaniu Fundacji Akogo i kliniki Budzik. Myśl, że córka ma tu misję do spełnienia, trzyma Ewę przy życiu. A jakie to życie? Morderczo trudne, polegające na poświęceniu? Też. Ale jest coś więcej. Ewa nie straciła apetytu na własne życie. Na bycie aktorką, kupowanie sukienek, picie wina. O tym jest ta książka.
O chęci życia, a nie tylko przetrwania.

Seria prywatnych rozmów to opowieść o rzeczach bardzo poważnych
i zupełnie błahych. O świadomości uwięzionej w umyśle człowieka w comie i o perfumach, które lubi mama dziewczynki pogrążonej w śpiączce. O urządzaniu domu i kryzysach. O pieniądzach i mężczyznach. O miłości i samotności.
O Budziku, o przyjaźniach i podróżach. O Oli i drugiej córce Mani. O relacji z Bogiem, o sile i o nadziei.

 

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (310)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 4914

Książka „Lubię żyć” jest nietuzinkową rozmową przeprowadzoną przez Agnieszkę Siegert-Litorowicz z Ewą Błaszczyk. Czytając niniejszą publikację niejednokrotnie mamy poczucie, iż siedzimy wraz z obiema paniami przy filiżance kawy/herbaty i przysłuchujemy się prowadzonej przez nie rozmowie.

W swoim dialogu poruszają one bardzo wiele różnych tematów, od błahych jak chociażby moda, aż po te najtrudniejsze jak szukanie sensu w traumatycznych przeżyciach, których jak wszyscy wiemy w życiu pani Ewy nie brakowało.

Czternaście lat temu jedna z córek pani Ewy, Ola, po tym jak zakrztusiła się tabletką zapadła w śpiączkę (11 maja 2000), w której pozostaje do dnia dzisiejszego. Zdarzenie to miało miejsce zaledwie trzy miesiące po nagłej śmierci Jacka Janczarskiego – męża aktorki (2 lutego 2000).

Pomimo wielkiego życiowego dramatu aktorka nie załamała się i w roku 2002 wraz z ks. Wojciechem Drozdowiczem założyła fundację "Akogo?" niosącą pomoc dzieciom po ciężkich urazach neurologicznych...

książek: 6867
allison | 2015-10-12
Przeczytana: 07 października 2015

Panią Ewę Błaszczyk cenię jako aktorkę teatralną i jako społecznika. Podziwiam ją także jako zdeterminowaną matkę i dzielną kobietę. Dlatego z zaciekawieniem sięgnęłam po wywiad-rzekę, jednak po lekturze mam mieszane uczucia.

Bohaterka książki mówi o swoim życiu w sposób prosty, a jednocześnie ujmujący, chwytający za serce i głęboki. Do jej wypowiedzi nie mam zastrzeżeń, przeczytałam je z zainteresowaniem, wzruszeniem i dałam się ponieść pozytywnym emocjom, jakie pani Błaszczyk przekazuje odbiorcom.
Irytowały mnie natomiast pytania zadawane przez autorkę książki - wydumane, pretensjonalne, z na siłę dorabianą filozofią. Nie znoszę takiego dziennikarstwa, a jeśli dodatkowo próbuje się je łączyć z pseudopoetyckimi wstawkami i zwracaniem uwagi na swoją osobę, to poziom mojego poirytowania jeszcze bardziej wzrasta.

Na szczęście to nie pani Litorowicz-Siegert jest bohaterką tej książki, więc starałam się skupić na osobie aktorki, jej zwierzeniach, które - nawet jeśli dotyczą...

książek: 1358

Przejmująca opowieść o silnej i mądrej kobiecie, przed którą życie postawiło bardzo trudne zadania, musiała się z nim zmierzyć. I dała sobie radę.

Piętnaście lat temu Ola, córka Ewy Błaszczyk, zapadła w śpiączkę. Ewa nie oszalała z rozpaczy, nie wyniosło jej na margines, nigdzie nie uciekła. Przeciwnie- starała się nadać sens nieszczęściu, które spotkało ją i Olę. "Ola to nami zrobiła"- mówi o powstaniu Fundacji Akogo i Kliniki Budzik. Myśl, że córka ma tu misje do spełnienia, trzyma Ewę przy życiu. A jakie to życie? Morderczo trudne, polegające na poświęceniu? Też. Ale jest coś więcej. Ewa nie straciła apetytu na własne życie. Na bycie aktorką, kupowanie sukienek, picie wina. O tym jest ta książka. O chęci życia, a nie tylko przetrwania.

Seria prywatnych rozmów to opowieść o rzeczach bardzo poważnych i zupełnie błahych. O świadomości uwięzionej w umyśle człowieka w comie i o perfumach, które lubi mama dziewczynki pogrążonej w śpiączce. O urządzaniu domu i kryzysach. O...

książek: 254
Jadwiga | 2019-01-09
Na półkach: Przeczytane

Niedawno obejrzałam powtórkę serialu "Zmiennicy",gdzie młodziutka Ewa Błaszczyk gra podwójną rolę.Znakomicie sobie poradziła.
A ileż teraz"gra"ról ? W życiu prywatnym,w Fundacji Akogo?,w klinice Budzik,na deskach teatru,scenach estradowych i filmowych...
W rozmowie z dziennikarką aktorka opowiada o tych rolach. Forma jest bardzo lekka choć dotyczy trudnych spraw.
Serdecznie polecam!

książek: 427

Cofnijmy się w czasie... jest rok 2000. Koło Ewy Błaszczyk -słynnej, utalentowanej aktorki - biegają dwie malutkie, słodkie dziewczynki, jej córeczki. Twarz mamy jest owiana smutkiem - opłakuje ojca 6-letnich bliźniaczek. Żałoba trwa. I właśnie wtedy, kiedy powolutku rodzi się pogodzenie z okrutnym losem, przedwczesnym odejściem, ten pierwszy wytacza swoje najcięższe działa... jedna z córeczek w/w zachłystuje się tabletką i zapada w śpiączkę.Dalszy rytm życia został napisany w ciągu czterech minut - właśnie tyle czasu było potrzebne, aby przeznaczenie stworzyło smutną, ale i piękną pieśń na dalsze lata życia...
Ewa Błaszczyk - przede wszystkim mama - przeżywa chorobę dziewczynki w samotności, odcina się od świata: jej światem są szpitalne mury, a motorem napędowym - nadzieja. I ta nadzieja, początkowo na całkowite wybudzenie córki, staje się preludium do dalszych działań aktorki. Pani Błaszczak zakłada fundację, następnie buduje klinikę dla dzieci po ciężkich urazach...

książek: 554
Kurebayashi | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Książka kupiona przeze mnie dla babci na poprzednie święta. Bardzo jej się podobała, ale ja jakoś nie mogłam się zebrać do lektury, cieszę się że w końcu mi się to udało. Tytuł "Lubię żyć" w pełni oddaje nastrój rozmów prowadzonych przez panie Ewę Błaszczyk i dziennikarkę Agnieszkę Litorowicz-Siegert. Ewa Błaszczyk opowiada dużo o pracy w fundacji, o klinice Budzik, o stracie, rodzinie, córkach zarówno tej chorej jak i zdrowej, ale jeszcze więcej o pasjach, aktorstwie, piosenkach, podróżach, o tym co lubi, co sprawia jej przyjemność, o tym jak radzi sobie z codziennością. Całość wzrusza, wzbudza podziw i same pozytywne odczucia. Wspaniale.

książek: 41658
Muminka | 2015-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Dość osobisty i uaktualniony wywiad- rzeka z Ewą Błaszczyk, opatrzony intymnymi fotografiami ze zbiorów aktorki. Rodzinne zdjęcia z rehabilitowaną Olą, recitale z udziałem drugiej córki Marianny, fotosy z „Mistyfikacji”, zdjęcia szczęśliwej rodziny za życia Kaczmarskiego, Tematami są nie tylko rzeczy najistotniejsze jak historia fundacji AKOGO, powstawania szpitala Budzik historia żmudnej rehabilitacji Oli oraz przeróżnych alternatywnych terapii, ale i retrospekcje twórczości, początków kariery, szczęśliwego małżeństwa. Spowiedź dojrzałej kobiety, pogodnej mądrym smutkiem i wprawnej w cierpieniu” bez makijażu, krygowania się. Tak ludzko o wielkich spawach wadzeniu się z Bogiem, poszukiwaniu sensu w wypadkach losu, szukaniu pociechy i wzmocnienia wiary. Książka pokazuje jak dalej żyć pomimo osobistych tragedii, jakie dobro z nich wypływa, ile jest ludzi dobrej woli i ile można osiągnąć gdy zmuszają do tego okoliczności. Niezwykłe świadectwo pięknej relacji matki i córki ( z...

książek: 1127
Maja | 2016-02-09
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 09 lutego 2016

Już 14 lat minęło od dnia, w którym córka Ewy Błaszczyk, Ola, zachłysnęła się tabletką i zapadła w śpiączkę. Dziewczyna nigdy nie wróciła do zdrowia. Jej matka nie popadła jednak w depresję, nie rwała włosów z głowy ani nie odizolowała się od świata. Wręcz przeciwnie, wbrew wszystkiemu postanowiła nadać sens swojemu nieszczęściu. Przyczyniła się do powstania Fundacji Akogo i kliniki Budzik. W rozmowie z Agnieszką Siegert-Litorowicz opowiada o życiu. Chcecie usłyszeć więcej?

Ewa Błaszczyk nie ukrywa, że czasem bywa jej trudno. Nie zdążyła przeżyć żałoby po zmarłym mężu, a już spotkała ją kolejna tragedia. Nie mogła się jednak załamać, musiała zatroszczyć się o drugą córkę, Manię. Z chęcią opowiada o relacjach z nią. Wspomina także o swoich związkach z mężczyznami. Przywołuje początki związku ze zmarłym mężem, Jackiem Janczarskim.

Lubię żyć to nie jest książka o bólu i cierpieniu, jak na początku się tego spodziewałam. Czytając opowieść Ewy Błaszczyk, czułam, jak napełnia mnie...

książek: 176
lula | 2015-02-19
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2015

Czytając "Lubie żyć" miałam wrażenie, że siedzę przy herbacie z Ewą i Agnieszką i przysłuchuję się bardzo interesującej, ciepłej, pełnej emocji rozmowie. Zdecydowanie polecam!

książek: 48
anka9133 | 2015-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 lutego 2015

Nastawiłam się, że książka będzie pełna dramatu, łez i szukania winnego tragedii jaka przytrafiła się Ewie Błaszczyk. Okazało się, że książka jest efektem luźnych rozmów przy kawie, przy płocie, w drzwiach na tematy błahe, zwyczajne. Naturalnie poruszane sa tematy zwiazane z Ola, ale też tematy o pracy zawodowej Ewy. Ogólnie książka lekka - chociaż momentami dotyka ciężkich tematów.
Polecam!

zobacz kolejne z 300 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd