Naturalnie wolno strzelać. Biografia Ulrike Meinhof. Rzecz o terrorze seksie i polityce

Wydawnictwo: Twoje Wydawnictwo
978-83-62792-01-6
Dominika

Lipiec 2011 - Biograficzna powieść o życiu Ulrike Meinhof, niezwykle inteligentnej, świetnie wykształconej dziennikarce, która chyba trochę przez przypadek stała się twarzą organizacji terrorystycznej RAF. Biografia obejmuje całość życia, od chwili narodzin aż do śmierci, w niewyjaśnionych okolicznościach....

źródło opisu: Twoje Wydawnictwo, 2011

Sławek33 | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

Książka znakomita, ale wydawca nie bardzo się postarał. Słyszałem, że w wydawnictwach każda książka podlega przed wydaniem procesowi redakcji i korekty. Mam wrażenie, ze tutaj nikomu nie chciało się tego zrobić. Szlag nie trafiał przy czytaniu na niezliczone literówki i inne drobne błędy, które przed wydaniem powinny być usunięte. Nikt nie zatroszczył się nawet o "ogonki" przy a czy e.

Piotr | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Mogło się obyć bez wywiadu z "Naszego dziennika" który jest anty lewicowy. Z tek książki idzie też jeden obrazek, że jednak ta demokracja nie jest tak kolorowa jak się co niektórym wydaje. W książce jest niejednokrotnie pokazany obraz tych wspaniałych krajów kapitalistycznych które jednak sami stosują przemoc wobec osób dla nich nie wygodnych. Jedn pytanie można zadać po przeczytaniu tej książki: kto zaczął pierwszy od przelewu krwi?

nekrofukker | 2014-10-29
Przeczytana: 29 października 2014

Dawno nie czytałem ksiązki której autor był takim zadufanym w sobie dupkiem snującym opowieść jedynie po to by postawić sie w roli mędrca (co z tego że jego mądrość to jedynie urodzenie sie 20 lat po heh) Gorąco odradzam chyba że lubicie pisarzy-onanistów. Pomijam już niemerytorycznośc literówki i temat seksu taki naiwny i tak doklejony na siłe że nawet niemieckie porno wydaje sie miec przy tym spójną fabułe. Autorzy powinni sie zabić dla dobra ludzkości.

amalgamat | 2014-05-10
Przeczytana: marzec 2014

Przez mgłę spowijającą pamięć o szkolnych lekcjach historii wyłaniają się dziwne twory. Czerwone Brygady, Frakcja Czerwonej Armii. Jakieś morderstwo włoskiego premiera. Co to u licha było? Ano, jeśli te pytania nie dają nam spokoju, a uważamy się za ludzi żyjących świadomie, warto sięgnąć po tę opowieść. Książka pozwala nam prześledzić losy Ulrike Mainhof,inteligentnej uczennicy, lewicowej aktywistki , wziętej dziennikarki, a następnie przywódczyni RAF-u - organizacji siejącej terror w RFN w pierwszej połowie lat 70.
Dla mnie to fantastyczna opowieść oddająca wiernie nastroje społeczne pokolenia buntu w europie zachodniej. To książka o rozgoryczeniu młodych Niemców niedokończonym procesem denazyfikacji, wstydzących się pokolenia swoich ojców, czujących się odpowiedzialnymi przed historią. Nadto mamy tu do czynienia z doskonałym studium narodzin zła, biorącego swój początek w szlachetnych ideach. Z wiernym oddaniem "ciężaru epoki", jego politycznym i społecznym tłem. Wreszcie...

StrangeDays | 2013-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2013

Ogólnie książka interesująca, początek jednak jak dla mnie trochę za bardzo chaotycznie napisany, ni i niestety te literówki....powinni bardziej postarać się podczas edycji tej książki , bo psuło to jej odbiór.
Pokazano w tej książce, jak dla mnie, portret zagubionej kobiety i obraz takiego też państwa. Obraz ten jest szczerze trochę niepokojący.

Ewa | 2012-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Bardzo interesująca książka! Zdecydowanie godna polecenia - treść jest przedstawiona w przystępny sposób, umożliwiając wyobrażenie sobie atmosfery tamtych czasów. Nie wiem jednak, czy można liczyć na naprawdę rzetelne przedstawienie faktów historycznych, skoro znajdujemy w książce wzmiankę m.in. o tym, że Günter Grass napisał "Żelazny bębenek". Mam nadzieję, że autor rzeczywiście solidnie zapoznał się z pozycjami wymienionymi w dziale "Literatura".
Niestety książka jest nieco niedbale napisana. W oczy kłuły mnie błędy ortograficzne w polskim tekście oraz nieprawidłowa pisownia części niemieckich fragmentów. Zaskakująca jest również mnogość literówek. Na szczególną uwagę zasługuje "drobno posikana zielona pietruszka"...