Sekrety końskiego umysłu

Wydawnictwo: Galaktyka
konie, koń
flora i fauna

Sekrety końskiego umysłu to kolejna pozycja przygotowana przez wydawnictwo Galaktyka dająca czytelnikowi umożliwiającą lepsze poznanie koni. Zrozumienie ich natury, zachowań, języka jakim porozumiewają się między sobą i z otaczającym je światem, to droga do prawdziwego koniarstwa. Nie wystarczy kupić bryczesy, toczek, palcat i firmowe siodło. Trzeba zdobywać wiedzę z różnych źródeł. Jednym z nich jest ta znakomita książka Roberta M.Millera>

książek: 2045
SEKAi | 2016-01-13

Chyba jak każdy mający obsesję na punkcie Koni, tej współpracy między mną a moim koniem, kiedy pokonujemy przeszkody. Każdy dochodzi prędzej czy później do momentu, gdzie technika jazdy staje się drugorzędna. [Kto miał okres szukania w Polsce instruktora Western Riding].

Koń to nie rower, nie wskakujesz na niego i nie jedziesz tak jak ci wygodnie, nie odstawiasz konia jak roweru, zasyfionego błotem do garażu. Koń to nie tylko wiedza; jak go oporządzić, wyczyścić box, kopyta, wyczesać, jak go karmić (a wnerwia mnie jak ktoś bardziej skupia się na tym jakie bryczesy czy czaprak sobie kupić by się odróżnić w grupie. A nie umie zająć się Koniem.). I kto nie chciałby mieć stajni koło domu, aby nikt inni nie drażnił naszego ulubieńca.

Konie są jak psy, są wierne, oddane, mają swoje humory i złe dni. Marny jeździec musi zawsze uciekać się do Palcaty, ciągle straszyć konia. Ale skąd się biorą narowy jeśli nie z tegoż mitu że koń utrzymany w strachu jest posłuszny. I kiedyś ja myślałem ze...

Fille | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Wróciłam do tej książki po kilku latach i po raz kolejny autor zaskoczył mnie przenikliwością. Robert Miller jest weterynarzem oraz hodowcą koni. Przez jego ręce przeszło mnóstwo koni z różnym nastawieniem do człowieka. Niejeden raz musiał poradzić sobie z końską agresją. Jego rady dotyczące układania i odczulania koni są uniwersalne i sprawdzą się w każdym przypadku. Przy jednym, bardzo istotnym założeniu - osoba pracująca z koniem będzie cierpliwa i konsekwentna. Czytając tę książkę po raz kolejny pomyślałam, że tempo naszych czasów jest zabójcze, co utrudnia nam funkcjonowanie w wielu obszarach. Jednym z nich jest przyjaźń ze zwierzętami, dla których pojęcie czasu jest względne.

ANetka | 2010-10-27
Przeczytana: lipiec 2009

Książka godna polecenia wszystkim, którzy interesują się zachowaniami zwierząt oraz wszystkim pasjonatom jeździectwa. Dzięki tej lekturze można więcej dowiedzieć się na temat koni oraz nauczyć się takiego postępowania z tymi zwierzętami, aby zapewnić bezpieczną dla obu stron współpracę.

Nefra-Nafteta | 2013-11-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: listopad 2013

Ta książka to najlepszy pierwszy kontakt z koniem. Dzięki jej przesłaniom i opisom każdemu początkującemu (ale także staremu wyjadaczowi) będzie przyjemnie i w sposób klarowny pracować się z koniem.

Pao1ito | 2014-02-28

Każdy kto chce zacząć swoją przygodę z końmi powinien najpierw przeczytać tą książkę - zaoszczędzi wiele momentów zgryzoty sobie, ale też przede wszystkim koniom. Człowiek ma tendencje do antromoporfizacji wszystkiego co go otacza od zwierząt do rzeczy, zjawisk przyrodniczych, itd. R.Miller tłumaczy dlaczego prędzej dogadamy się z psem niż z koniem.

Kasiasss | 2012-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2012

Książka extra :) Wyjaśnia jak koń rozumie świat, pokazuje jak oduczać konia bania się czegoś, jak zostać jego przewodnikiem stada.

Anima | 2015-02-23

Daję 10 gwiazdek pomimo raczej "nudnego" wizualnie wydania (czarnodruk, raczej tekst ciągły).
Daję te 10 gwiazdek dlatego że książka wartością przewyższa znacząco inne poradniki z którymi się zetknęłam. Wartościowa lektura, z której możemy wyciągnąć wiedzę o tym jak wygląda koński punkt widzenia i jak połączyć odrębne światy drapieżnika i roślinożercy w przyjaźń i współpracę.
Każdemu koniarzowi polecam, bo warto! :)

owliktuk | 2014-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Konie
Przeczytana: 15 października 2013

Bardzo solidna i interesująca książka na temat świata "widzianego oczami" koni.

lammoth | 2016-08-08
AmeliaK | 2016-07-25