Koń. Poradnik miłośnika

Wydawnictwo: Bellona
flora i fauna

Oryginalny poradnik pomaga opanować sztukę jeździectwa niemalże w ciągu jednego weekendu. Wyjaśnia tajniki psychiki koni, kładzie nacisk na, zrozumienie jego zachowań, co pomaga w ułożeni zwierzęcia. Opisuje zwyczaje stadne koni, hierarchię, miejsce w stadzie, sposoby komunikowania się oraz charakterystykę zmysłów i umiejętności.

lajinete | 2013-01-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki

Książka świetna bardzo mi pomogła zrozumieć różne zachowania koni:)

Vemida | 2015-09-07

Książka obowiązkowa dla każdego miłośnika koni! Szczególnie polecam ją osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tymi zwierzętami, chociaż dla tych bardziej doświadczonych książka również może być niezwykle pomocna i odkrywcza. Autorka napisała naprawdę świetny poradnik dotyczący psychologii koni. Podejmuje w nim następujące zagadnienia:

- natura i charakter koni, jak konie postrzegają świat, jak funkcjonują ich zmysły, język koni
- szkolenie koni, metody pracy z nimi, system nagród i kar
- problem z nieposłuszeństwem konia
- nawiązanie właściwych relacji z koniem, dominacja
- napięcie i stres
- równowaga konia i jeźdźca (z rysunkami i ćwiczeniami).

Autorka wyjaśnia każde zachowanie koni, również te instynktowne. Poświęca także uwagę człowiekowi – wskazuje na często popełniane błędy oraz pisze o cechach, jakimi powinien się charakteryzować jeździec.

Dawno temu, kiedy zaczynałam moją przygodę z końmi, książka ta była dla mnie przełomowa i stała się punktem zwrotnym w...

PaniPegaz | 2014-04-24
Przeczytana: 2014 rok

Niby wszystko ok, ale znajdzie się jednak w tej książce kilka zgrzytów... Moim zdaniem, wkradło się tutaj kilka stereotypów, czego bardzo nie lubię. Poza tym ostatnią część autorka mogła sobie w zasadzie darować, jest ona tutaj całkiem zbędna i wydaje mi się nawet trochę od czapy. W sumie to miły, ale nie odkrywający w zasadzie niczego nowego poradnik. Książka najbardziej przyda się nowicjuszom, którzy jeszcze wiedzą bardzo mało o końskich zachowaniach.

Horses_Dreams | 2015-04-04
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo przydatna książka i zarazem ciekawa.

Ewa | 2012-12-24

Książka raczej dla właściciela konia niż dla przeciętnego jeźdźca-rekreanta. Pomaga zrozumieć zachowanie koni, ich charaktery i uczy relacji jakie powinny panować na linii człowiek-koń. Powrócę do niej za jakiś czas gdy wiedza zeń płynąca stanie się dla mnie bardziej oczywista.

Elleya9 | 2016-10-28
Dagmara | 2015-09-22