Kim jest Barack Obama?

Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna "ADAM"
978-83-7232-898-4
Bielsko

Czy 44 prezydent Stanów Zjednoczonych, pierwszy Afroamerykanin na tym stanowisku spełni oczekiwania nie tylko Ameryki, ale i reszty świata? Czy czas jego prezydentury potwierdzi trafność werdyktu Komitetu Noblowskiego? Czy jego droga do najwyższego urzędu USA uzasadnia takie oczekiwania i nadzieje? Jakie wnioski płyną z pierwszego roku prezydentury Baracka Obamy dla świata i...

Czy czas jego prezydentury potwierdzi trafność werdyktu Komitetu Noblowskiego?
Jakie wnioski płyną z pierwszego roku prezydentury Baracka Obamy dla świata i Polski

Odpowiedzi nie tylko na te pytania można znaleźć w tej książce, autorstwa Longina Pastusiaka, znakomitego znawcy amerykańskiej sceny politycznej.

źródło opisu: http://www.oficyna-adam.com.pl/index.php?s=karta&id=1349

źródło okładki: http://www.empik.com/kim-jest-barack-obama-pastusi...»

Bożena | 2017-01-24
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Wielka odpowiedzialność na mnie spoczywa, bo nikt jeszcze nie napisał opinii o tej książce, a i czytelników niewielu. Spróbuje się nie ugiąć pod tym brzemieniem.
"Kim jest Barack Obama ?" została napisana mniej więcej w rok po wyborze tytułowej postaci na prezydenta USA. Minęło więc siedem lat od jej wydania, skończyła się druga kadencja prezydentury Obamy. Sięgnęłam po nią chyba z powodu ostatnich wyborów (wpadła mi w ręce u znajomej).
Autor jest mi znany tylko z programów telewizyjnych, nigdy nie czytałam żadnego tekstu popełnionego przez prof. Longina Pastusiaka.
Teraz już będzie o książce. Generalnie nie podobała mi się. Głównie przez stosunek autora do amerykańskiego prezydenta. Pan Pastusiak w ogóle nie stara się być obiektywny. Obama jego zdaniem, ma wyłącznie same zalety, a jeśli już znajdzie się jakaś wada, to właściwie też jest zaletą. Chciałoby się trochę obiektywizmu, niezależnie od poglądów autora.
Styl również nie jest powalający. Na dokładkę niektóre...

uniterka | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2017