To ja ci mamo poczytam - poziom 1

Wydawnictwo: Wydawnictwo Pentliczek
KKBello

Seria książeczek „To ja ci mamo poczytam” powstała w oparciu o doświadczenia międzynarodowej firmy wydawniczej Scholastic działającej w 16 krajach na różnych kontynentach. Formuła książeczek, opracowana przez wybitnych psychologów i pedagogów, została zmodyfikowana i dostosowana do specyfiki języka polskiego. Seria ma za zadanie zachęcić dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania i...

Seria ma za zadanie zachęcić dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania i sprawić, by proces ów dostarczał maluchowi wiele radości i satysfakcji.
Krótkie, proste teksty, częste powtórzenia, mała objętość, stosowanie absurdów przyciągających uwagę dziecka, pełne dynamiki ilustracje, bazowanie na lubianych przez dzieci wyrażeniach onomatopeicznych oraz możliwość zaakcentowania ( na tylnej okładce), że dziecko dotarło do końca książeczki – to czynniki motywujące do samodzielnego czytania.
Książeczki inspirowane są metodą Glenna i Janet Domanów (metodą czytania globalnego), polegającą na zapamiętywaniu obrazów graficznych słów. Pozwala to adresować tę serię również do dzieci z różnymi dysfunkcjami.
Poziom "0" ( 8 książek) to pierwsza część serii "To ja ci mamo poczytam". Seria składa się z 43 pozycji. Poziom "0" obejmuje wyrażenia onomatopeiczne.

Poziom "I"
Poziom I zawiera teksty o nieco większym stopniu trudności. Są to proste zdania z przewagą wyrazów 2- i 3-literowych. Teksty te nawiązują do idei czytania globalnego. Powtórzenia oraz prosta konstrukcja zdań pozwolą dziecku szybko przyswoić sobie graficzny obraz wyrazów. Ilustracje są zabawne i dynamiczne.
Książeczki adresowane są zarówno do małych dzieci (ok. 2-4 lat), jak i do starszych (5-6 lat), które do tej pory nie podejmowały prób samodzielnego czytania. Podobnie jak w cz. I, dodatkowym elementem motywującym jest nalepka-symbol (tym razem w postaci kluczyka), którą dziecko może nakleić na tylnej okładce po pierwszej, udanej próbie samodzielnego przeczytania tekstu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-pentliczek.pl/index.php?mac...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-pentliczek.pl

KKBello | 2012-05-17
Przeczytana: 06 maja 2012

Tym razem z Majeczką testowaliśmy książeczki do nauki czytania.
Program obejmował 8 książeczek z poziomu "0" - dla dzieci w wieku 1-3 la
Piękne ilustracje przyciągają oko, kolory wprost spływają z obrazków dlatego cała seria bardzo nam się spodobała.
Kilka kartek historyjek, które dziecko z chęcią opowiada przywłaszczając do każdej opis. Metoda nauczania taka sama jak w zestawie do samodzielnej nauki czytania w postaci plansz słownych, ale tutaj dodatkową atrakcją jest postać książki, dzięki której dziecko czuje się ważne, samo trzyma w ręce książeczkę i może przeczytać słowa w niej zawarte.
Kiedy słowa nie sprawiają trudności i rodzić uzna, że dziecko przyswoiło wiedzę, na końcu książeczki istnieje napis
„Proszę pani, proszę pana,
już książeczka przeczytana!”
i miejsce na naklejkę, która dołączona jest do zestawu dla każdej książeczki. W dowód dumy dziecko oznacza naklejką przeczytaną książkę.
Jakie słowa zawarte są w książeczkach, ze dziecko może je samodzielnie...

carola13 | 2014-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2014