Wielka podróż

Tłumaczenie: Beata Haniec
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja OQO". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tako
El gran viaje
978-83-62737-09-3
różnimisie

Pewnego dnia, może już niedługo, zbuduję wielki statek. Taki, który będzie pływał jak statki i latał jak samoloty, chociaż będzie tylko statkiem. Taki, który będzie mknął po ziemi i pod wodą jak statek na kołach, jak łódź podwodna... Wyobraźnia małego marzyciela nie zna granic. Wyruszy więc w niezwykłą podróż, pełną przygód, niespodzianek, a nawet niebezpieczeństw. Dotrze na koniec...

Pewnego dnia, może już niedługo,
zbuduję wielki statek.

Taki, który będzie pływał jak statki
i latał jak samoloty,
chociaż będzie tylko statkiem.

Taki, który będzie mknął po ziemi
i pod wodą jak statek na kołach,
jak łódź podwodna...

Wyobraźnia małego marzyciela nie zna granic. Wyruszy więc w niezwykłą podróż, pełną przygód, niespodzianek, a nawet niebezpieczeństw. Dotrze na koniec świata, by powrócić do domu jako bohater.
Melancholijna opowieść Anny Castagnoli uchyla drzwi do magicznego świata fantazji oferującego emocjonujące przygody, ale również schronienie i możliwość poznania siebie.Podróż jest tu metaforą życia i odkrywania tożsamości – tego, co myślimy o sobie.
Fantastyczne ilustracje Gabriela Pacheco sprawiają, że dziecięcy pokoik zamienia się nagle w senną surrealistyczną przestrzeń, a zwykłe kartonowe pudło – w statek, który porywa nas w nieznane.
Podczas lektury przypominamy sobie, że w rzeczywistości nigdy nie tracimy z oczu domu, ponieważ jest on nie tylko miejscem, z którego wyruszamy w każdą podróż, lecz jest przede wszystkim przechowywaną w świadomości ideą, częścią naszej tożsamości.

źródło opisu: http://tako.biz.pl/wielka_podroz.htm

źródło okładki: http://tako.biz.pl/wielka_podroz.htm

ziza | 2014-09-29

Książka opiera się na wspaniałych, mocno surrealistycznych ilustracjach.
Tekstu ma mało, więc młody czytelnik szybko przeczyta zagłębiając się przy tym we wspaniały świat fantazji

Abdita | 2015-11-03
Przeczytana: 11 listopada 2015