Przebudź się ku temu, co czynisz

Wydawnictwo: Elay
poradniki

Książka podejmuje zagadnienia praktycznego zastosowania zasad etycznych nie jako norm regulujących codzienne życie, lecz drogowskazów mających pomóc nam odnaleźć ukryte mechanizmy rządzące naszymi zachowaniami. Nie zajmuje się genezą ani znaczeniem norm. Zachowywania ich nie traktuje jako celu, lecz jako środki, by się przebudzić.

Ewik | 2012-10-02
Przeczytana: 2012 rok

Jedna z najważniejszych dla mnie książek. Gdy ją czytam zaczynam zdawać sobie sprawę z bardzo wielu swoich postaw. Nie jest to książka, którą się czyta dla wrażeń estetycznych, czy jakiś głębokich przemyśleń autora. Nakazuje patrzeć na siebie. Każdemu na codzień wydaje się, że jest dobrym człowiekiem, ale gdy przyjrzeć się sobie uważniej można doznać małego (a nawet dużego) szoku. Odziera ze złudzeń na temat swojej własnej osoby, i daje szansę prawdziwej pracy nad sobą.

Asti | 2016-02-23
Śnieszka | 2014-01-28