Herbert w Toruniu. Przewodnik po latach 1947-1951 dla turystów poezjojęzycznych

Wydawnictwo: Tako
978-83-924110-3-1
Zbigniew Herbert, Toruń
Irm

Autor książki przygląda się biografii Zbigniewa Herberta związanej z Toruniem. Analizuje dokumenty archiwalne, korespondencję, rozmawia z osobami, które znały poetę w tamtym okresie. Tworzy w ten sposób pewną rekonstrukcję zdarzeń aby w skrupulatny i rzetelny sposób ukazać miasto i przebywającego w nim Herberta: szczegóły dotyczące jego studiów, kontaktów intelektualnych i towarzyskich, kulisy powstawania niektórych utworów, które znalazły się potem w tomie Struna światła, jednym z najwybitniejszych debiutów w historii literatury polskiej. W książce znajdziemy też próbę przedstawienia związków poezji i filozofii oraz odpowiedzi na pytanie: jak możliwe jest powstawanie dobrej poezji?

źródło opisu: http://tako.biz.pl/herbert.htm

źródło okładki: http://tako.biz.pl/herbert.htm

Britewriter | 2015-02-14

W ciekawy sposób prezentuje okres studenckiego życia Herberta w Toruniu.

Wishezz | 2013-03-08
zofrey | 2013-02-07